czwartek, 7 listopada 2013

Bóg Maciek rozwalił mi system


Pokuszę się o szybką analizę kosmologiczno - religioznawczą powyższego ogłoszenia..
Jest więc żywy Bóg Maciej. Jego ojciec, Bóg naczelny i widoczny (ale nie żywy) Bernard pilnuje swojego syna. Robi to przebywając w samolotach. Bernard odszedł z planety 31.10.2013 o 1:20.

Mamy zatem Boga ojca i syna żywego. Bóg ojciec nie jest żywy, ale jest obecny i czuwa w niebiosach. Jako, że jest nowoczesny, to nie siedzi na chmurce, tylko lata samolotami.
Jego syn nie istnieje, jako, że jest też Bogiem, nie ma tożsamości prawnej i stoi ponad prawem.

Nie jestem do końca pewny jaki chory mózg wymyślił to wszystko. Postanowiłem jednak to zbadać.

Idąc tropem wymienionych na ogłoszeniu danych trafiłem na trzy profile na FB:

Pierwszy profil: Bóg Maciej Teresa (https://www.facebook.com/tamara.orlova.501?ref=ts&fref=ts)

Założony w 2013 roku. Pusty i nieciekawy. Trochę oznaczonej muzyki z gatunku lekkich popowo szmirowatych, kilka książek (Zmierzch, Romeo i Julia, Harry Potter i Władca Pierścieni - czyli raczej to, co na topie niż to, co przeczytane) i gry - Angry Birds i PS3.

Tyle - żadnej treści.

Drugi profil: Bóg Maciek Teresa Teresa (https://www.facebook.com/tamaraslonko?fref=ts)

Tutaj jest znacznie ciekawiej. 6 znajomych, prawie 400 oznaczonych wykonawców muzycznych (chyba klikanych na pałę, bo obok Marka Piekarczyka i Lipali występuje Bieber i Michał Wiśniewski). Pracuje ponoć nad sobą. Pochodzi z Konina, studia na Politechnice Białostockiej, obecnie zamieszkały w Warszawie.

Treści co nie miara. Głównie ‘kopiuj-wklej’ statusy innego użytkownika - Bóg Maciuś Kalwasiński (https://www.facebook.com/krzysztofmacko.kalwasinski). Profil został usunięty.

Na profilu Bóg Maciek Teresa Teresa znajdziemy między innymi taką treść:

TRWA ŚWIĘTA WOJNA Z CZARAMI PEDAŁA TUSKA O WŁASNOŚĆ PLANETY BOGÓW I ŚWIĘTEGO NIEBA I WOLNOŚĆ DLA WSZYSTKICH OBYWATELI W CAŁYM TYM ROKU PO KOLEI OD SAMEGO ROKU - 00 - KIBEL POWSTANIA TEJ ERY ROKU KIBEL DO ROKU KIBEL - 00 - - 2013- ====================== NAPRAWA CAŁEGO TEGO ŚWIATA I MINIONYCH ŚWIATÓW ================= NAPISAŁ BÓG WSZECHŚWIATA CAŁKOWITY ŻYCIA I ŚMIERCI BÓG MACIEJ KALWASIŃSKI WRAZ Z BOGIEM ŻYCIA I ŚMIERCI WIDOCZNEGO W BOSKICH SAMOLOTACH Z PLANETY ŚWIĘTE NIEBO [ TRÓJKĄT BERMUDZKI UZBROIŁ PLANETĘ ŚWIĘTE NIEBO W SAMOLOTY , SAMOCHODY , POCIĄGI , A BOSKIEJ MOCY TEMU WSZYSTKIEMU DAŁA ŚWIĘTA PLANETA NIEBO ] I BOGOWIE BRACIA I SIOSTRY BOGA MACIEJA KALWASIŃSKIEGO I ; ŚWIĘTE NIEBO ;

Jest tego do czytania całe tony.

Idąc dalej tropem intrygi znalazłem trzeci profil - Bóg Maciej Kalwasiński (https://www.facebook.com/macekmaciek.kalwasinski)

Zaczyna się od pierwszego wpisu 20 października, czyli pewnie po usunięciu pierwszego profilu powstał drugi. Pierwszy wpis nie zostawia złudzeń. To ta sama osoba:

==== WARSZAWA POLSKA DNIA - 20 - 10 - 2013- ROKU ================ PODRÓŻ W NIEZNANE BOGA WSZECHŚWIATA CAŁKOWITEGO MACIEJA KALWASIŃSKIEGO NA STARE MIASTO W WARSZAWIE OD PLACU ZAMKOWEGO DO KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA I DO NOWEGO ŚWIATU I RYNEK STAREGO MIASTA TAKŻE ODWIEDZI ================ BĘDZIE O GODZINIE - 14 - =============== ZAPRASZAM WSZYSTKIE PLANETY ============= ZNAK ZODIAKU =-=-=- WAGA -=-=-=- ============ IMIENINY OBCHODZĄ ------;----IRENA -----; ----JANA ---; ---KLEOPATRA --- ; ======================== SENTENCJA WSZYSTKICH BOGÓW NA DZISIAJ TO JEST ----------- DOBRY NIEMIEC NIE MOŻE ŚCIERPIEĆ FRANCUZÓW , CHĘTNIE JEDNAK PIJE FRANCUSKIE WINO ------- ===== [ GOETHE ] ======== BÓG WSZECHŚWIATA CAŁKOWITY MACIEJ KALWASIŃSKI BĘDZIE JECHAŁ LINIĄ TRAMWAJOWO - KOSMICZNĄ NUMER - 20 - . BÓG ŻYCIA I ŚMIERCI BERNARD KALWASIŃSKI TYLKO WIE JAKI TO BĘDZIE ROK TEJ WIZYTY NA STARYM MIEŚCIE BOGA WSZECHŚWIATA CAŁKOWITEGO MACIEJA KALWASIŃSKIEGO ================= NAPISAŁ BÓG WSZECHŚWIATA CAŁKOWITY MACIEJ KALWASIŃSKI ======== WARSZAWA MAJAKOWSKIEGO - 8 - MIESZKANIA - 21 - ==== NUMER TELEFONU -- 791 407 859 --- ====== GODZINA 13 - MINUT 06 -

Tak, podaje swój adres i numer telefonu!

Ma blisko 100 znajomych, muzy ponad 400, 3 książki i należy do kilku grup. Poza tym pierwszym wpisem głównie repostuje zdjęcia innych. Tematyka około religijna, trochę papieża, trochę polityki. Nic specjalnego.

To w najbliższym czasie będzie zagadką, bo trzeba naprawdę mega dyscypliny, żeby sczytać wpisy na profilu Bóg Maciek Teresa Teresa. Nie wiem czy się tego szybko podejmę, ale jak ktoś przez to przebrnie i wyjaśni o co kaman, to stawiam browara…

Uznałem, że to dość ciekawe i dziwne, wręcz niepokojące zjawisko. Nie wiem czy uznacie to za temat warty zbadania czy jutro wszyscy o tym zapomnimy, ale ja obiecuję, że przyjrzę się temu w najbliższym czasie i jak wyłowię chociaż ciut sensu z tego wszystkiego, to niezwłocznie o tym napisze.

Tymczasem ja siadam do swojego ukochanego Star Treka, bo na dziś, to za dużo abstrakcji jak na moją głowę.