sobota, 18 października 2014

Trollowisko 8 - terytorium "niezależne"


Dziś to Wy pchnęliście mnie na nowe łowisko (wielkie dzięki dla Grzegorza). Wpadłem na portal Niezależna.pl i po chwili nałapałem całą siatkę osobników, którzy nie tylko nie grzeszą rozumem, ale są wszystkim tym, co powoduje we mnie smutek, gdy myślę o tym narodzie…co nie znaczy, ze nie bawię się ich głupotą. Po prostu jest to takie schadenfreude…

Z resztą zobaczcie sami…
Dla ludzi wierzących Biblia jest skarbnicą, bo jej nie czytali. Pewnie sam M.K nie przeczytał więcej niż pani od języka polskiego w szkole kazała. Dlatego gada takie głupoty.

Ofiara Jezusa nie była wielka, bo przecież nie umarł. Zapewnienie z warunkami nie jest zapewnieniem. I jeśli rzeczywiście Biblia mówi nam jak żyć w XXI wieku, to polecam próbę realizacji przykazań. Ale nie ograniczajmy się do pustego dekalogu – musimy traktować Biblię, jako całość, bo nią jest. Ponadto Jezus nigdy nie anulował poleceń Boga ze Starego Testamentu. Więc kamienowanie homoseksualistów, nieposłusznych dzieci, zakaz jedzenia wieprzowiny i owoców morza, golenia boków głowy i noszenia ubrań z mieszanych tkanin też powinny znaleźć się w zasadach każdego chrześcijanina. No i niewolnictwo. Biblia nie tylko nie piętnuje niewolnictwa, ale można się pokusić o stwierdzenie, że wręcz je pochwala i na nie przyzwala. Prawdą jest natomiast, że albo akceptujemy Biblie, jako słowo boże w całości, albo wybieramy sobie, co nam pasuje. Ale jeśli wybieramy, to musimy przyznać, że Bóg się pomylił…

Jak by M.Kprzestrzegał prawa Biblii, to pisałby z celi więziennej, nie z domku.Nergal może i ma ciągotki w kierunku satanizmu w sensie filozoficznym. Sam wielokrotnie mówił o tym. Natomiast mówienie w kontekście propagowania o występach artystycznych, biletowanych koncertach w zamkniętych salach jest nadużyciem.

I pokuszę się tutaj o pewien zabieg. Otóż, żeby prawdziwie wierzyć w Boga, trzeba zaakceptować istnienie szatana. Bez tego Bóg musiałby być zarówno dobry jak i zły, czyli wymyka się dogmatom. Zatem propagując wiarę w Boga, trzeba także propagować wiarę w istnienie diabła. Jeśli ja mówię, że nie wierzę w Boga i nie mam wystarczających dowodów na to, że istnieje – to samo mówię o jego protagoniście, czyli szatanie. Teraz się zastanówcie – kto bardziej „propaguje” wiarę i fakt istnienia diabła – bo według mnie nie są to na pewno ateiści czy agnostycy.

I nie ma większej pychy, niż twierdzenie ze stanowczością, że ma się rację, ponad wszelką wątpliwość, a inni się mylą…Zastanawiam się czy Melkawie, na czym polega specyfika i czym się różni nadawca publiczny, społeczny od komercyjnego.

Nie chce bronić krzykliwych „pseudo-debat” w mediach komercyjnych, ale format, konieczność samo-finansowania się każdej audycji i oparciu jej sukcesu i dalszego trwania od zasięgu i wskaźników oglądalności w dużej mierze determinuje format.

Z drugiej strony – zapraszanie jednego gościa i danie mu się wypowiedzieć nie jest sposobem na sprowokowanie myślenia – to jest propagowanie jednej myśli. Jak zobaczę w programie TV TRWAM wywiad lub rozmowę z „otwartym” ateistą lub antyklerykałem – wtedy powiem – tak, to jest coś!

Zatem nie bajajmy o „warsztacie” dziennikarskim bez wzięcia pod uwagę specyfiki medium, jego misji i celu. Ale oczywiście Melka jest znanym i renomowanym analitykiem i medioznawcą i ma dwa doktoraty w temacie. Dlatego wie, o czym mówi, tylko zapomniała o kilku detalach…
Katolicy stanowią ponad połowę populacji” – wow! Od kiedy to nie jest 90%? Ale pomijając…i co z tego? Nadal żyjemy w państwie demokratycznym, a katolom się coś popieprzyło. W demokracji nie chodzi o to, że większość rządzi większością. Nigdy nie chodziło o to. Oczywiście patologizujemy w tym kraju demokrację, ale opiera się ona na tym, ze prawo i rząd, definiowane opinią większości ma służyć całemu narodowi. Dlatego narzucanie opinii większości jest niedemokratyczne. Zatem umieszczanie argumentu o przewadze katolików w jednym zdaniu z Konstytucją jest po prostu kretyńskie.

Religia katolicka jest gwarantem równości kobiet”…nawet nie wiem gdzie zacząć. Może tak – gówno prawda! Kościół katolicki przez setki lat dyskryminował i uciskał kobiety. Do dnia dzisiejszego nie przyznał kobietom równych praw we wspólnocie kościoła. Gdzie są odprawiające msze kapłanki. Nie mówię o biskupach czy kardynałach. Nie muszę iść tak daleko.

Rola kobiety i mężczyzny, jako matki i ojca nigdy się nie zmieni”. Ciekawe czy tę mądrość e mir wyciągnął z dupy, czy też powiedział mu o tym sam Jezus. Te role już się zmieniły, przenikają się, uzupełniają. Nie są tym, czym były sto lat temu. Bo nie mówimy tutaj o funkcjach biologicznych, tylko o rolach.

Do ostatniego zdania nawet się nie odniosę…dawno nie czytałem podobnej głupoty. Mamy nic nie tworzyć tylko tworzyć miejsca pracy…JAK? WTF!?


Artykuł - Koniec epokiDeklaracja o czytaniu tylko Gazety Polskiej mówi dużo. Chyba aż zbyt dużo i znajduje to potwierdzenie w dalszej wypowiedzi.

Celem masońskiego rządu USA jest zniszczenie kościoła katolickiego? Katolicy zajmują 30% miejsc w Kongresie USA. Od 2009 roku mają większość w Sądzie Najwyższym. Zatem albo to jest „wewnętrzna robota” albo ktoś nie sprawdził faktów tylko kupił lub wymyślił sobie niedorzeczną teorię spiskową. Pomijam w tym momencie, że jeden z najbardziej cenionych amerykańskich prezydentów JFK był katolikiem. Ale to nie ważne, USA rządzą masoni i chcą zniszczyć kościół…tak jakby do tego potrzebna była jakakolwiek pomoc z zewnątrz…

Co do ogłoszenia Jezusa królem Polski…niestety to niemożliwe, bo osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może w Polsce pełnić funkcji publicznych. Zatem – sorki JDychotomia „My – oni” jest fałszywą dychotomią prowadzącą do szowinizmu i ksenofobii. Wkładanie takiej dychotomii w pojmowanie rzeczywistości jest manipulacją rodem z podręcznika propagandy systemu totalitarnego.  Z resztą śmieszne jest, że zwolennicy spisku smoleńskiego, powołując się na zasady demokratyczne nie szanują wolności opinii innych, co swoją drogą prezentuje kolejny komentator…

Najpierw proszę o definicję bohatera, oraz dokładne sprecyzowanie terminu „zrzutka narodowa”. Bo chyba mylimy ofiary z bohaterami, a w przypadku zrzutki ukrywamy jakiś podatek? Były już „zrzutki narodowe” i wszystko w dupę. Naród nie jest jednolitym tworem. Jeśli mówimy o narodzie w kontekście demokratycznym, to nie należy zapominać o tym, ze każdy ma prawo powiedzieć dla takiego pomnika – NIE! Jest pomnik na Powązkach, Krakowskie Przedmieście jest estetycznie określoną wartością i wrzucanie tam potworka, tylko, dlatego, ze w wypadku zginęło sto osób nie jest uzasadnione. Władze Warszawy chcą kompromisu, ale stawiają warunek – ręce precz od Krakowskiego Przedmieścia. Jeśli ktoś chce postawić pomnik – niech kupi kawałek ziemi, zbierze pieniądze w dobrowolnej zbiórce i niech sobie stawia.

Co do wysadzenia Pałacu Kultury. Jak pisałem jakiś czas temu (TUTAJ) sam koszt wyburzenia PKiNu to ponad 200 milionów złotych, z pominięciem kosztów związanych z utratą wielu instytucji kultury, zniszczeniem miejsc pracy itd. I nikt ziemi po ewentualnym wyburzeniu Pałacu nie odda pod jakiś pieprzony pomnik. Ta ziemia jest w rękach państwa, bo stoi na niej Pałac. Jak by go usunięto, to żeby skompensować koszty rozbiórki, miasto musiałoby część tej ziemi sprzedać…kto by kupił? Przecież nie pan Kaczyński z panem Macierewiczem, tylko zagraniczni inwestorzy! Czy to nie jest przeciwko doktrynom narodowej prawicy?Tyle na dziś. Przepraszam wszystkich nadsyłających materiały, że nie ogarniam od razu wszystkiego, ale spokojnie, czasu mamy dużo, a głupków nie braknie. Jak mawiał Einstein „Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien, co do tej pierwszej.

Dziś wieczorem siedzę w Cafe Rock’n’Roll  na Mokotowskiej w Warszawie (mapka), więc jak ktoś jest z Warszawy lub w Warszawie i chciałby się spotkać, pogadać o czymś, czy po prostu przybić piątkę – zapraszam! J


Miłej soboty!