środa, 26 listopada 2014

Pedofile w Granadzie i szopka KK

Dlaczego odnoszę wrażenie, że to kolejna odsłona nędznego teatrzyku kościoła katolickiego? Bo
widzieliśmy to już dziesiątki razy. O co chodzi?

„Daniel”, 24 letni mieszkaniec Granady (Andaluzja, Hiszpania), złożył zeznania w sprawie wykorzystywania go seksualnego przez księży. Według jego zeznań w jego życiu pojawiło się dziewięciu księży, którzy sprawili, że jego życie zamieniło się w piekło. Wie także o przynajmniej czterech innych osobach w podobnej sytuacji, co on. Jego zeznania wskazały na grupę zaprzyjaźnionych księży, którzy zwabiali ministrantów do należącej do nich posiadłości i pod pretekstem pogłębiania katolickiego wychowania i zaszczepiania powołania do stanu kapłańskiego. Tam urządzali orgie z ministrantami.

Zanim „Daniel” złożył zeznania, zaczął się teatrzyk.

Wysłał on list do papieża opisujący sprawę. I papież, czując wyraźnie to, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan, zadzwonił do chłopaka i poprosił o przebaczenie. Potem arcybiskup Granady poleżał dwie minuty przed ołtarzem i poprosił o przebaczenie.

Klechów odsunięto od obowiązków…

I teraz się zastanówmy – czy to coś zmieni? Ci zwyrodnialcy przez lata robili krzywdę dzieciom. Nie wierzę, że nikt spoza ich kręgu o tym nie wiedział. Ta tak jakby wierzyć, ze dziesięć osób przez długi czas robi coś dziwnego i nikt nigdy nie zwrócił uwagi, że coś nie gra. Sorki, ja tego nie kupuję.

Jeśli kościół by tych skurczysynów oddał od razu w ręce wymiaru sprawiedliwości, naciskał na ich zatrzymanie do wyjaśnienia itd., wtedy bym może zmienił podejście. Wtedy bym powiedział – coś się w kościele zmienia. Ale nic takiego nie miało miejsca. Papież w sowim PRowym stylu zrobił szopkę, biskup przytulił na chwilę posadzkę w kościele, odsunęli pedofili od pracy. I to wszystko!

Oczywiście zobaczymy czy kościół będzie współpracował z organami ścigania, ale czuje, że sytuacja, którą oglądaliśmy z Gilem czy Wesołowskim się powtórzy…czas pokaże, ale nie mam żadnego optymizmu w tej sprawie. Zero!


Leżakowanie abp możecie obejrzeć w materiale TVN24 - TUTAJ