wtorek, 4 października 2016

Szataniści atakujom

Upadłem i długo nie wstanę. Dramatyczny tytuł filmiku z profilu Polonia Christiana  - "Katowice:
atak fanów satanistycznej muzyki na modlących się katolików", zwiastuje jakąś straszną masakrę i co najmniej ofiarę z dziewicy wyrwanej z różańcowego kręgu. Tymczasem przez pięć minut, jedynym poważnym zagrożeniem było rzucenie puszki po piwie z przejeżdżającego samochodu na poznańskich tablicach.

Strasznie uciskani i biedni są nasi katolicy.

Organizacja, która nosi szumną nazwę Krucjata Młodych, stanęła pod Megaklubem w Katowicach, przed koncertem Behemoth'a i zaczęli odmawiać różaniec. Ale nie robili tego, jak nasze babcie, po cichu, tylko z proporcami i przez megafony. Podchmieleni fani zespołu zaczęli robić sobie selfie z fanatykami i troszkę ich zaczepiać. Pojawił się nawet lekko agresywny wichrzyciel, który chciał zakrzyczeć modlących się, ale zebrani pod klubem ludzie go z lekka olali i zniknął. Pojawiła się oczywiście policja, ale wszystko odbyło się bez żadnej konfrontacji.

Te drastyczne zdarzenia możecie sobie obejrzeć poniżej. Tylko ostrzegam - dla ludzi o mocnych nerwach, bo ja czekałem na atak i się wkurwiłem.Tak się zastanawiam...czego się spodziewały te pustaki z koralikami, robiąc taki performance, w takim czasie i miejscu. Ja rozumiem ciąg katolików do bycia ofiarami, ale pchać się w takie miejsce, wiedząc kto i po co tam bedzie. To pokazuje tylko jedno - katolicy są zrozpaczeni. Szukają każdej możliwej drogi, żeby zaistnieć, znaleźć grunt do bycia na ulubionej pozycji. Czyli biednego, stłamszonego przez system i opresjonowanego wyznawcy jedynej prawdziwej religii. A dlatego prawdziwej? Bo są represjonowani. Kółeczko się zamyka.

Nie bedę się znęcał nad tymi ciapciakami, tylko zacytuję ich świętą księgę:

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 
6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. (Mat 6:5-6)

AMEN!