niedziela, 5 października 2014

Szkółka niedzielna: Koran XXVI

Cześć, muszę przez to prędko przejść, bo mam na dziś plan poopierdzielać się grając w jakieś gry na kompie J
Więc bez zbędnych wstępów – dwa palce w gardło i jedziemy…

Treść Koranu biorę STĄD
Kolejność sur - TU
Poprzednie odcinki po tagu KORAN


(Chr 58;Tr 34) Sabejczycy – Saba

34:1       Chwała niech będzie Bogu, do którego należy wszystko, co jest w niebiosach i na ziemi! Chwała Jemu w życiu ostatecznym! On jest Mądry, Świadomy!

Jakby był świadomy, to nigdy by nie powiedział o sobie że jest mądry. Jak autor tej książki byłby świadomy – nigdy nie napisałby takiego zdania o tym konkretnym bożku.

34:2       On wie, co wchodzi w ziemię i co z niej wychodzi; co schodzi z nieba i co się ku niemu wznosi. On jest Litościwy, Przebaczający!

Ja też wiem ale to nie decyduje o moich cechach charakteru.

34:3       Mówią ci, którzy nie uwierzyli: "Nie przyjdzie na nas Godzina!" Powiedz: "Tak! Ona z pewnością na was przyjdzie, na mojego Pana, znającego to, co skryte!" Nie skryje się przed Nim nawet ciężar pyłku, ani w niebiosach, ani na ziemi; ani mniejsze od tego, ani większe, co by nie było w Księdze jasnej!

Ja mam na zegarku wpół do dwunastej, więc pewnie dwunasta przyjdzie…

34:4       - aby wynagrodzić tych, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła. Otrzymają oni przebaczenie i zaopatrzenie szlachetne.
34:5       A tych, którzy usiłują osłabić Nasze znaki, czeka kara bolesnej męki.

Bij mnie i mów do mnie brzydko.

34:6       I zobaczą ci, którym została dana wiedza, iż to, co zesłał tobie twój Pan, jest prawdą i prowadzi prosto ku drodze Potężnego, Godnego Chwały!
34:7       I mówią ci, którzy nie uwierzyli: "Czy mamy wam wskazać człowieka, który wam obwieści, że kiedy się rozpadniecie całkowicie, to pojawicie się w nowym stworzeniu?"
34:8       Czy wymyślił on na Boga kłamstwo, czy jest on opętany przez dżiny? Ale ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, będą cierpieli całkowicie zabłąkani.

Nie jest opętany, a Bóg jest kłamstwem wymyślonym dla sprawowania władzy nad tłumem. Tyle!

34:9       Czyż oni nie widzieli tego, co jest przed nimi i co jest za nimi, w niebie i na ziemi? Jeśli zechcemy, to sprawimy, iż pochłonie ich ziemia, albo też spuścimy na nich płat nieba. Zaprawdę, w tym jest znak dla każdego sługi nawracającego się!

„Jeśli zechcemy” – to zechciejcie i pokażcie. Bo na razie klepiecie jakieś stare historyjki, straszycie i jęczycie. „Jak bym chciał to bym Cię zbił na kwaśne jabłko, ale nie chce mi się rąk brudzić, więc oddaj mi pokłon, bo przecież wiesz, żeby wygrał”. To takie przechwałki rodem z przedszkola…

34:10     Daliśmy Dawidowi łaskę pochodzącą od Nas: "O góry i wy, ptaki, głoście chwałę Boga razem z nim!" I zmiękczyliśmy dla niego żelazo:

BIBLIA!

34:11     "Sporządzaj kolczugi! Wymierzaj uważnie ich oczka!" I czyńcie dobro! Zaprawdę, Ja widzę jasno, co czynicie!
34:12     A Salomonowi podporządkowaliśmy wiatr. Ten poranny dął przez miesiąc i ten wieczorny dął przez miesiąc. I spowodowaliśmy, iż popłynęło dla niego źródło miedzi. A wśród dżinów były takie, które pracowały dla niego, za pozwoleniem Boga. A którykolwiek z nich odchyliłby się od Naszego rozkazu, to dalibyśmy mu zakosztować ognia piekielnego.
34:13     I robili dla niego, co on chciał: sanktuaria i posągi, misy jak sadzawki i kotły solidnie stojące. O rodzie Dawida - czyńcie dzięki! Lecz nieliczni z Moich sług są wdzięczni!
34:14     A kiedy postanowiliśmy, iż umrze, to na jego śmierć wskazało dżinom tylko pełzające zwierzę ziemi, które podgryzło jego laskę. A kiedy on upadł, wtedy dżiny jasno pojęły, że gdyby znały to, co skryte, to nie pozostawałyby w poniżającej karze.
34:15     Dla ludu Saba w ich miejscu zamieszkania był pewien znak: dwa ogrody z prawej strony i dwa - z lewej: "Jedzcie z zaopatrzenia waszego Pana i dziękujcie Mu! Jest to kraina przyjemna, a Pan Przebaczający!"
34:16     Oni jednak odwrócili się. Posłaliśmy wtedy na nich powódź z Al-Arim i zamieniliśmy ich dwa ogrody na dwa inne ogrody, posiadające gorzkie owoce: tamaryszki i kilka drzew lotosu.
34:17     Tak zapłaciliśmy im za to, iż oni nie uwierzyli. Czy My wynagradzamy w ten sposób kogokolwiek oprócz niewiernych?
34:18     Między nimi i między miastami, które pobłogosławiliśmy, umieściliśmy miasta łatwo widoczne i wymierzyliśmy czas podróży: "Podróżujcie między nimi przez noce i dnie - bezpieczni!"
34:19     Lecz oni powiedzieli: "Panie nasz! Powiększ odległości, jakie przemierzamy!" I oni wyrządzili krzywdę sobie samym. I uczyniliśmy ich przedmiotem opowiadań, lecz rozerwaliśmy ich na strzępy. Zaprawdę, w tym są znaki dla każdego cierpliwego, wdzięcznego!
34:20     Iblis sprawdził na nich swoją myśl i oni poszli za nim, oprócz nielicznych spośród wierzących.
34:21     Miał on nad nimi władzę tylko po to, abyśmy mogli rozpoznać tych, którzy wierzą w życie ostateczne, od tych, którzy w nie powątpiewają. A twój Pan strzeże każdej rzeczy.
34:22     Powiedz: "Wzywajcie tych, których uznajecie poza Bogiem! Oni nie władają nawet ciężarem pyłku, ani w niebiosach, ani na ziemi. Oni nie mają tam żadnego uczestnictwa ani też Bóg nie ma wśród nich pomocnika."
34:23     Nie pomoże przed Nim żadne wstawiennictwo, oprócz wstawiennictwa za tymi, na kogo On się godzi. A kiedy strach zostanie oddalony od ich serc, oni powiedzą: "Co powiedział wasz Pan?" Powiedzą: "Prawdę!" On jest Wyniosły, Wielki!

Czyli jedynie ten, którego wybierze Bóg może być jego posłańcem. Jak dokonuje się ten wybór? Poprzez osobiste i prywatne objawienie? Słaba i bardzo podatna na manipulacje metoda. I wygląda na całkowicie wymyśloną, tak żeby służyła kilku ludziom, nie ludzkości. A…no właśnie – przecież jest wymyślona!

34:24     Powiedz: "Kto wam daje zaopatrzenie z niebios i ziemi?" Powiedz: "Bóg. Zaprawdę, my lub wy albo jesteśmy na drodze prostej, albo też jesteśmy w błędzie oczywistym!
34:25     Powiedz: "Was nie zapytają o to, co my uczyniliśmy grzesznego, ani nas nie zapytają o to, co wy czynicie."
34:26     Powiedz: "Nasz Pan zbierze nas wszystkich, potem osądzi nas według prawdy. On przecież jest Sędzią, Wszechwiedzącym!"
34:27     Powiedz: "Pokażcie mi tych, których dodawaliście Jemu jako współtowarzyszy!" Ależ nie! On jest Bogiem Potężnym, Mądrym!

Czyli w dużym skrócie – przypisuje sobie zasługi za dostarczanie środków do życia, po czym karze postępować według JEGO reguł, bo wpierdol. Szef mafii – nic więcej…

34:28     Posłaliśmy cię do wszystkich ludzi jako zwiastuna radosnej wieści i ostrzegającego. Lecz większość ludzi nie wie.

Nie mylmy wiedzy z wiarą. Wiedzieć nie możemy, bo wiedza jest oparta na faktach popartych dowodami, a Ty nie dałeś żadnych, poza tymi gówno wartymi tekstami.

34:29     Oni mówią: "Kiedy się spełni ta obietnica, jeśli jesteście prawdomówni?"
34:30     Powiedz: "Wy macie obietnicę Dnia, którego nie będziecie mogli ani opóźnić o godzinę, ani przesunąć naprzód."

Czyli nie wiem, ale gdzieś tam, ktoś tam ma plan…

34:31     Ci, którzy nie uwierzyli, powiedzieli: "My nie uwierzymy ani w ten Koran, ani w to, co było objawione przed nim!" O gdybyś ty widział, kiedy niesprawiedliwi będą postawieni przed swoim Panem, jakie słowa będą kierować jedni do drugich! Ci, którzy będą poniżeni, powiedzą do tych, którzy się wbijali w pychę: "Gdyby nie wy, to bylibyśmy wierzącymi!"
34:32     Powiedzą ci, którzy w pychę się wbijali, do tych, którzy byli poniżeni: "Czyż to my odsunęliśmy was od drogi prostej, kiedy ona przyszła do was? Przeciwnie, wy byliście grzesznikami!"
34:33     I powiedzieli ci, którzy byli poniżeni do tych, którzy wbijali się w pychę: "Przeciwnie! To wasza chytrość nocą i dniem nakazywała nam, abyśmy nie wierzyli w Boga i abyśmy czynili Jemu podobnych!" I oni będą napełnieni skrytym żalem, kiedy zobaczą karę. I nałożyliśmy obroże na szyje tych, którzy nie uwierzyli. Czyż nie zostało im zapłacone tylko za to, co czynili?
34:34     I kiedykolwiek wysłaliśmy do jakiegoś miasta ostrzegającego, ci, którzy tam żyli w dobrobycie, mówili: "Zaprawdę, my nie wierzymy w to, z czym zostaliście posłani!"

I to Was dziwi? Przychodzicie i mówicie ludziom, którzy w trudzie pracy własnych rąk, zadbali o swój dobrobyt, że to wszystko zasługa Waszego duszka z kosmosu i jesteście zdziwieni? Naprawdę trzeba być idiota, żeby się temu dziwić…

34:35     I powiedzieli: "My jesteśmy bardziej zasobni w bogactwa i dzieci i nie będziemy poddani karze."
34:36     Powiedz: "Zaprawdę, Pan mój daje hojne zaopatrzenie temu, komu chce, i On je wymierza. Lecz większość ludzi nie wie."

Wrrrrr…..

34:37     Bogactwa wasze i wasze dzieci niewiele przybliżą was do Nas, ale przybliżą tych, którzy wierzą i czynią dobro. Dla nich będzie zapłata podwójna za to, co uczynili. Oni będą przebywać w wyniosłych komnatach, bezpieczni.
34:38     A ci, którzy starają się osłabić Nasze znaki, zostaną przedstawieni do kary.

Bogactwa się nie przydadzą samym bogaczom jak umrą, ale ich dzieciom? Chyba Mahomet chce im zabrać te bogactwa dla siebie, skoro odrzuca tutaj kwestię dziedziczenia majątku. No chyba, że jak wszyscy wierzący, jest przekonany, że koniec świata nastąpi konkretnie za jego życia. Swoją droga, to ciekawe, że wszyscy tak myślą mimo tego , że dziesiątki pokoleń przed nimi tez tak myślały i dupa…

34:39     Powiedz: "Zaprawdę, mój Pan daje hojne zaopatrzenie, komu chce ze Swoich sług - i je wymierza. A jeśli wy rozdacie cośkolwiek, to On wam to zwróci. On jest najlepszym z zaopatrujących!"

To ciekawe. Jak dam jałmużnę, to Allah mi odda kasę? Chciałbym to zobaczyć.

34:40     W Dniu, kiedy On zbierze wszystkich razem, powie do aniołów: "Czy oni was czcili?"
34:41     Powiedzą: "Chwała niech będzie Tobie! Ty jesteś naszym opiekunem poza nimi. Przeciwnie! Oni oddawali cześć dżinom; większość wierzyła w nich."
34:42     I tego Dnia nie będziecie mogli jedni drugim ani pomóc, ani zaszkodzić. I My powiemy do tych, którzy byli niesprawiedliwi: "Zakosztujcie kary ognia, który uważaliście za kłamstwo!"

Mieli takie same podstawy do wiary w dżiny jak w Allaha. Poza tym…że co!? Mieli czcić anioły? Co to za akcja? Przecież jedynym bytem miał być Allah, teraz raptem karze ludzi za to, że nie czcili aniołów? Nie wierzę…

34:43     A kiedy są im recytowane Nasze znaki, jako jasne dowody, oni mówią: "To przecież tylko człowiek, który chce nas odsunąć od tego, co czcili nasi ojcowie." I mówią: "To jest tylko zmyślone kłamstwo!" I mówią ci, którzy nie uwierzyli, o prawdzie, kiedy ona do nich przyszła: "To są czary oczywiste!
34:44     I nie daliśmy im żadnych ksiąg, które by studiowali, ani też nie posłaliśmy do nich, przed tobą, żadnego ostrzegającego.
34:45     A ci, którzy byli przed nimi, też zadawali kłam i nie osiągnęli ani dziesiątej części tego, co My im daliśmy. I za kłamców uznali Naszych posłańców. Jakież więc było Moje oburzenie!

Znowu to samo – słowo nie jest dowodem, jest deklaracją, może prowadzić do dowodów. Mam dosyć wszystkich kretynów, którzy poprzez logiczną argumentację lub zabiegi retoryczne udowadniają istnienie jakiś nadnaturalnych bytów. Nie tak działa rzeczywistość, nie tak działa rozsądek, nie tak funkcjonuje odkrywanie prawdy. Wsadźcie sobie te konceptualne teorie w ciasne miejsce – tyle.

34:46     Powiedz: "Ja pouczam was tylko o jednym: Stawajcie przed Bogiem, po dwóch lub pojedynczo, potem zastanawiajcie się! Wasz towarzysz nie jest opętany przez dżiny. On was tylko ostrzega przed straszną karą."
34:47     Powiedz: "Ja nie żądam od was żadnej zapłaty - to wy ją otrzymacie. Moja zapłata jest tylko u Boga. On jest świadkiem każdej rzeczy!"

Poza tym, ze masz poświęcić czas, zasoby i nierzadko kasę na oddawanie czci wymyślonemu bytowi – poza tym, nie chcę zapłaty.

34:48     Powiedz: "Zaprawdę, mój Pan poraża prawdą. On jest doskonałym znawcą rzeczy ukrytych."
34:49     Powiedz: "Przyszła prawda! Nie pojawi się fałsz i nie powróci!"

Ech…

34:50     Powiedz: "Jeśli zbłądziłem, to zbłądziłem tylko przeciw sobie samemu. A jeśli idę drogą prostą, to dzięki temu, co objawił mi mój Pan. Zaprawdę, On jest Słyszący, Bliski!"
34:51     O, gdybyś mógł zobaczyć, jak będą przerażeni, I kiedy już nie znajdą żadnej ucieczki i zostaną pochwyceni z bliska!
34:52     I będą mówić: "My wierzymy w Niego!" Lecz jak oni mogą osiągnąć wiarę z tak dalekiego miejsca?
34:53     Nie uwierzyli oni przecież w Niego przedtem, tylko z daleka snuli przypuszczenia na temat tego, co skryte.
34:54     I będzie ustawiona przegroda między nimi a tym, czego pragnęli, tak jak było z im podobnymi dawniej. Zaprawdę, oni byli w głębokim zwątpieniuMiałem zrobić jeszcze jedną surę, ale się wkurzyłem. Nie jest to związane w 100%  z powyższym tekstem, ale po prostu nie dam rady więcej napisać. Musze odreagować, odciąć się, odpocząć…Nadrobimy za tydzień.
Papulki…