niedziela, 2 listopada 2014

Szkółka niedzielna: Koran XXX

Kolejna sura przy niedzieli…każdy dźwiga swój własny bagaż J

Treść Koranu biorę STĄD
Kolejność sur - TU
Poprzednie odcinki po tagu KORAN

(Ch 62; Tr 42) Narada - Asz-Szura

42:1       Ha. Mim.
42:2       Ajm . Sin . Kaf.
42:3       W ten sposób objawia się tobie i tym, którzy byli przed tobą, Bóg Potężny, Mądry!

Coś jak mówienie językami w kościołach pentekostalnych? Te udziwnione onomatopeje mają służyć czemuś? Są świadectwem objawienia…nie bądźmy śmieszni…

42:4       Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. On jest Wyniosły, Wspaniały!

Niech pokaże akt własności. Jeśli nie jest wymagany, to ja wszem i wobec oświadczam, że od dziś, mój wymyślony Bóg jest właścicielem gminy Targówek w Warszawie, a ja jestem jego namiestnikiem…

42:5       Niebiosa omal nie rozstąpią się od samej góry, kiedy aniołowie wysławiają chwałę swego Pana i proszą o przebaczenie dla tych, którzy są na ziemi. O, zaprawdę, czyż Bóg nie jest Przebaczający, Litościwy?!

Nie jest! I pokaż mi zdjęcia tych aniołków…to chyba nie zbyt duże wymaganie?

42:6       Tych, którzy wzięli sobie opiekunów poza Nim, Bóg bacznie obserwuje, a ty nie jesteś dla nich poręczycielem.
42:7       I tak objawiliśmy tobie Koran arabski, abyś ostrzegał Matkę miast i tych, którzy mieszkają wokół niej; i abyś ostrzegał, iż w Dniu Zebrania - co do jego nadejścia nie ma wątpliwości - jedni znajdą się w Ogrodzie, a drudzy w płomieniach!

Tak się przejawia litość Allaha.

42:8       Jeśliby chciał Bóg, to uczyniłby ludzi jednym narodem, lecz On wprowadza, kogo chce, do Swojego miłosierdzia. A niesprawiedliwi nie mają ani opiekuna, ani pomocnika.

Jeśli nie chce to jest jebanym psychopatą, jeśli chce, a tego nie robi, znaczy, że nie może – czyli jest słaby. Zawsze potykacie się o te same paradoksy wszechmocy i nigdy z nich nie wychodzicie…po szyję w gównie, ale przynajmniej ciepło…co nie?

42:9       Czy oni wzięli sobie opiekunów poza Nim? Ale Bóg jest prawdziwym opiekunem. On ożywia umarłych i On jest nad każdą rzeczą wszechwładny!

Znowu – zombie nie istnieją, niezależnie od tego czy postrzegasz filmy i seriale, jako prawdę. I nie jest wszechwładny! Jeśli wiesz, że Bóg zdecydował, że jakąś rzecz czeka określony los to nie powinieneś móc zrobić z nią nic innego. Jeśli, na przykład, według Twojej książki, Bóg skazuje człowieka na śmierć, a Ty możesz mu wybaczyć i nawet pomóc mu żyć długo i szczęśliwie – Bóg nie jest wszechwładny! De facto, jest słabszy niż Ty, bo nie potrzeba wiele wysiłku, żeby sprzeciwić się jego woli…

42:10     I w czymkolwiek się poróżnicie, rozstrzygnięcie należy do Boga. Taki jest Bóg - mój Pan! Jemu zaufałem i do Niego się nawracam.

Czyli nikomu nie wolno osądzać ludzi? To, czemu muzułmanie osądzają i do tego wymierzają kary niewiernym lub nawet innym islamistom?

42:11     Stwórca niebios i ziemi. On uczynił dla was z was samych - pary, i tak samo z trzód - pary. On was rozmnaża w ten sposób. Nic nie jest do Niego podobne. On jest Słyszący, Widzący!

Ale nie miał pojęcia, że stworzył organizmy rozmnażające się bezpłciowo? Ciekawe…

42:12     On posiada klucze niebios i ziemi. On rozdaje hojnie i wymierza zaopatrzenie, komu chce. Zaprawdę, On jest o każdej rzeczy wszechwiedzący!

A jak sam sobie zapracujesz? To, co? Jest to przeciwne wioli Allaha?

42:13     On ustanowił dla was, jeśli chodzi o religię, to, co już polecił Noemu, i to, co objawiliśmy tobie, i to, co poleciliśmy Abrahamowi, Mojżeszowi i Jezusowi: Przestrzegajcie należycie religii i nie rozdzielajcie się w niej! Wielkie jest dla politeistów to, do czego ty ich wzywasz. Bóg wybiera dla Siebie, kogo chce, i prowadzi drogą prostą ku Sobie tego, kto się nawraca.

No to muzułmanie mają przesrane! Są przecież podzieleni!

42:14     Oni rozdzielili się dopiero wtedy, nienawidząc się wzajemnie, kiedy przyszła do nich wiedza. I gdyby nie słowo twego Pana, które pojawiło się uprzednio, na określony termin, to sprawa zostałaby między nimi rozstrzygnięta. Zaprawdę, ci, którzy odziedziczyli Księgę po nich, znajdują się względem niej w głębokim zwątpieniu.

I nic dziwnego!

42:15     Dlatego więc nawołuj i idź prosto, jak ci nakazano, i nie postępuj za ich namiętnościami! Powiedz: "Wierzę w to, co zesłał Bóg z Księgi. Rozkazano mi, abym był sprawiedliwy między wami. Bóg jest naszym Panem i waszym Panem. Do nas należą nasze działania, do was należą wasze działania. Nie ma żadnego dowodu między nami a wami. Bóg zbierze nas razem i do Niego zmierza wędrowanie."

Najpierw, drogi kolego, przypilnuj, żeby w Księdze nie było sprzeczności i niejasności podatnych na interpretację. Dopiero wtedy przyjdź znowu.

42:16     A ci, którzy spierają się na temat Boga, kiedy Jemu została już dana odpowiedź, mają dowody bez wartości w oczach Pana. Oni ściągną na siebie gniew i kara będzie dla nich straszna.
42:17     Bóg jest Tym, który zesłał Księgę z prawdą - i wagę. I cóż ciebie może pouczyć? Być może, Godzina jest bliska!

Być może? A może nie…masz czas, albo go nie masz. Ale się pilnuj i bój…nie wiesz…HA!

42:18     Starają się ją przyśpieszyć ci, którzy w nią nie wierzą. A ci, którzy wierzą, obawiają się jej i wiedzą, że ona jest prawdą. Czyż nie? Zaprawdę, ci, którzy powątpiewają w tę Godzinę, na pewno są w zabłądzeniu dalekim!

Czyli w islamie wiara musi być i jest ściśle powiązana ze strachem. W końcu jasno i bezpośrednio to przyznają!

42:19     Bóg jest łagodny dla Swoich sług. On daje zaopatrzenie, komu chce. On jest Mocny, Potężny!
42:20     Kto pragnie uprawiać rolę życia ostatecznego, to My damy mu obfity plon; a kto pragnie uprawiać rolę tego świata, to My mu nieco z niego udzielimy, ale nie będzie on miał żadnego udziału w życiu ostatecznym.

To ja wybieram opcję, że biorę to, na co zapracowałem i nie stawiam żadnych monet na przypuszczenie i myślenie życzeniowe…

42:21     Czy oni mają takich współtowarzyszy, którzy uczynili dla nich prawem w religii to, na co nie pozwala Bóg? I gdyby nie słowo rozstrzygnięcia, to sami by między sobą rozstrzygnęli. Zaprawdę, niesprawiedliwych czeka kara bolesna!

Troszkę się pomyliło. To prawo w religii decyduje o tym, kim jest Bóg, nie odwrotnie. Nie przestawiajmy związku przyczynowo skutkowego!

42:22     Zobaczysz, jak niesprawiedliwi drżą przed tym, na co sobie zasłużyli, kiedy to spadnie na nich. A ci, którzy uwierzyli i którzy pełnili dobre dzieła, będą przebywać w ukwieconych Ogrodach. Oni będą mieli to, czego zapragną, u swego Pana. To jest wielka łaska!

Troszkę nie tak. Ludzie świadomi realnej odpowiedzialności, jeśli zrobią coś złego, będą się obawiać konsekwencji i kary. Ludzie myślący o tym, że wszystko może im zostać przebaczone, jeśli się pomodlą i złożą ofiarę jakiemuś bożkowi, będą, znając sposób na uniknięcie odpowiedzialności, nadużywać tych mechanizmów. Co pokazała historia…

42:23     To obwieszcza Bóg Swoim sługom, którzy wierzą i czynią dobre dzieła. Powiedz: "Ja nie żądam od was za to żadnej zapłaty, tylko miłości dla bliskich." A ktokolwiek spełni dobry czyn, to My jemu damy jeszcze większe dobro. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, wdzięczny!

Znowu! Po co obwieszczać coś tym, którzy już wierzą. Przyjdź do mnie, mi się pokaż, mi to powiedz. Czekam………………………nie? Wal się!

42:24     Albo oni powiedzą: "On wymyślił przeciwko Bogu kłamstwo." Lecz gdyby zechciał Bóg, to nałożyłby pieczęć na twoje serce. Bóg zetrze kłamstwo i utwierdzi prawdę Swoimi słowami. Zaprawdę, On wie dobrze, co kryją wasze piersi!

Gdzie? Kto powie? Jak Bóg zetrze kłamstwo? Ech…osłabiają mnie te sofizmaty…

42:25     On jest Tym, który przyjmuje skruchę od Swoich sług, i On odpuszcza złe czyny. On wie, co czynicie.

Chyba jednak nie…

42:26     On wysłuchuje tych, którzy wierzą i którzy pełnią dobre dzieła, i pomnaża swoją łaskę dla nich. A dla niewiernych będzie straszna kara!

A niewierny nawet nie ma, po co próbować i tak ma przesrane!

42:27     A gdyby Bóg rozszerzył zaopatrzenie dla Swoich sług, to oni na pewno zbuntowaliby się na ziemi; lecz On zsyła z umiarem to, co chce. On jest dobrze powiadomiony o Swoich sługach, jasno widzący.

Gdyby Bóg naprawdę dawał cokolwiek, to Ci najbardziej wierzący byliby panami świata…a nie są, bo marnują czas na modły, zamiast wziąć się do roboty!

42:28     On jest Tym, który zsyła obfity deszcz, kiedy oni są już zrozpaczeni. On rozprzestrzenia Swoje miłosierdzie, On - Opiekun, Godny Chwały!

Słabo mi…serio. Deszcz? Oj, zaraz zemdleję z wrażenia…

42:29     A spośród Jego znaków, jest stworzenie niebios i ziemi, i zwierząt, które na nich rozsiał. I on, kiedy zechce, jest wszechwładny zebrać je.

Jakoś tak dziwnie mu się sypnęło kretynami w obszarze wschodnich wybrzeży morza śródziemnego…niechcący…

42:30     A jeśli dosięgnie was jakieś nieszczęście, to za to, co zarobiły wasze ręce. Lecz On przebacza wiele.

BULLSHIT! Jeśli Allah nagradza, to także Allah karze. Nie odwracaj kota ogonem!

42:31     I jesteście bezsilni na ziemi, i nie macie, poza Nim, ani opiekuna, ani pomocnika.

Mogę podnieść dupę z klęczek i zacząć żyć. Nie wygląda mi to na bezsilność.

42:32     I wśród Jego znaków są statki pływające po morzu, tak jak góry wyniosłe.

Statki wymyślił i zbudował człowiek. Nie widziałem, żeby statki wyrastały naturalnie z ziemi, albo rosły na drzewach…

42:33     Jeśli On zechce, uspokaja wiatr, i one utrzymują się spokojnie na jego powierzchni. Zaprawdę, w tym są znaki dla każdego cierpliwego, wdzięcznego!
42:34     Albo też On je niszczy za to, co ludzie popełnili; ale wiele przebacza.

Ale mało…w sumie, prawie nigdy…albo wyręczają go jego fanatyczni wyznawcy.

42:35     I niech wiedzą ci, którzy sprzeczają się o Nasze znaki, że nie ma dla nich żadnego schronienia.,

I to jest wybaczenie? Wolne żarty…

42:36     I wszystko, co wam zostało dane, to chwilowe używanie życia na tym świecie. Ale to, co jest u Boga, jest lepsze i trwalsze - dla tych, którzy wierzą i ufają swemu Panu;
42:37     - dla tych, którzy unikają grzechów ciężkich i czynów szpetnych; a kiedy się pogniewają, to przebaczają;
42:38     - dla tych, którzy odpowiadają swojemu Panu i odprawiają modlitwę; - dla tych, których sprawy są przedmiotem wzajemnej narady; - dla tych, którzy rozdają z tego, w co ich zaopatrzyliśmy;
42:39     I dla tych; którzy udzielają sobie pomocy, kiedy dosięgnie ich krzywda.

Zmiękczamy fanatyczną i despotyczną mordę Allaha. Nie pomoże to bardzo, bo i tak nie kupię tego cukru…

42:40     Zapłatą za zło jest zło jemu podobne. Ale kto przebaczy i naprawi, to znajdzie zapłatę u Boga. Zaprawdę, On nie miłuje niesprawiedliwych!

No chyba, że nie wierzy – wtedy ma przekichane i nic nie zrobi…

42:41     A na tych, którzy szukają pomocy po doznaniu niesprawiedliwości - nie ma żadnego sposobu.
42:42     Ale sposób jest na tych, którzy są niesprawiedliwi dla ludzi i którzy bezprawnie są buntownikami na ziemi. Takich czeka kara bolesna!

Czyli wpierdziel i tyle!

42:43     Lecz ten, kto jest cierpliwy i kto przebacza - zaprawdę, umie okazać zdecydowanie w działaniu!
42:44     A dla tego, kogo Bóg sprowadza z drogi, nie ma już żadnego opiekuna. I zobaczysz niesprawiedliwych, jak będą mówili na widok kary: "Czy jest jakaś droga powrotu?"
42:45     Zobaczysz, jak ich tu przyprowadzą, upokorzonych od poniżenia, jak będą spoglądać ukradkiem. I powiedzą ci, którzy uwierzyli: "Zaprawdę, stratni są w Dniu Zmartwychwstania ci, którzy utracili siebie samych i swoją rodzinę." I tak, zaprawdę, niesprawiedliwi znajdą się w cierpieniu nieustannym!
Nie strasz, nie strasz…

42:46     I nie będą oni mieli opiekunów, którzy by im pomogli, poza Bogiem. A kogo Bóg sprowadzi z drogi, to dla niego nie ma żadnego wyjścia.

Momencik. Czyli to Bóg powoduje, ze nie wierzysz i robisz źle? Czyli to jego wola powoduje, ze są niewierni. Czyli walka z niewiernymi jest sprzeczna z wola Allaha…nie, to nie możliwe…coś ktoś, źle przetłumaczył, albo później to jest anulowane…

42:47     Odpowiadajcie waszemu Panu, zanim nadejdzie Dzień od Boga, od którego nie będzie odwrotu. Tego Dnia nie znajdziecie schronienia ani żadnej wymówki.

Kiedy? Masz kalendarz…pokaż!

42:48     A jeśli oni się odwrócą... - to My przecież nie posłaliśmy ciebie jako ich stróża; do ciebie należy tylko obwieszczenie. A kiedy My dajemy człowiekowi zakosztować Naszego miłosierdzia, to on się z niego cieszy; a jeśli dosięgnie go jakieś zło za to, co przygotowały wcześniej jego ręce, to wtedy człowiek okazuje się niewdzięczny.
42:49     Do Boga należy królestwo niebios i ziemi. On stwarza to, co chce. On daje córki, komu chce, i On daje synów, komu chce,
42:50     Albo też łączy je parami, synów i córki; i On czyni bezpłodnym, kogo chce. Zaprawdę, On jest wszechwiedzący, wszechwładny!

Świetnie! A człowiek to naprawia, zmienia i decyduje…bo Bóg nie istnieje!

42:51     I nie zostało dane żadnemu śmiertelnikowi, aby przemawiał do niego Bóg inaczej, jak przez objawienie albo też spoza zasłony, albo przez posłańca; i jemu objawia - za Swoim zezwoleniem - to, co chce. Zaprawdę, On jest wyniosły, mądry!

Bardzo wygodne! Bardzo!

42:52     W ten sposób objawiliśmy tobie Ducha pochodzącego od Naszego rozkazu. Ty nie wiedziałeś, co to jest Księga i wiara. Lecz My uczyniliśmy ją światłem, dzięki któremu prowadzimy drogą prostą, kogo chcemy z Naszych sług. I ty, z pewnością, poprowadzisz ludzi
42:53     Ku drodze prostej - drodze Boga, do którego należy to, co jest w niebiosach i co jest na ziemi. Czyż nie do Boga zmierzają wszystkie sprawy?


Spadam się odwirować…