niedziela, 4 stycznia 2015

Szkółka Niedzielna: Koran XXXVIII

Miejmy to za sobą, bo to kolejna kobyła..128 wersów.

Treść Koranu biorę STĄD
Kolejność sur - TU
Poprzednie odcinki po tagu KORAN

(Ch 70; Tr 18) Pszczoły - An-Nahl

16:1   Nadejdzie rozkaz Boga. Nie starajcie się go przyśpieszyć! Niech Bogu będzie chwała! On jest wyniosły ponad to, co Jemu dodają jako współtowarzyszy!

Nie wie czy to kwestia tłumaczenia, ale słowo „wyniosły” sugeruję, ze się wywyższa, nie że jest rzeczywiście wyżej…

16:2   On zsyła aniołów wraz z Duchem, pochodzącym od Jego rozkazu, na kogo chce spośród Swoich sług: "Ostrzegajcie, iż nie ma boga, jak tylko Ja! Przeto, bójcie się Mnie!"

I znowu wskakujemy w buty zestrachanego jełopa…to podstawa. Bać się Boga.

16:3   On stworzył niebiosa i ziemię w całej prawdzie. On jest wyniosły ponad to, co Jemu dodają jako współtowarzyszy!
16:4   On stworzył człowieka z kropli spermy, a jednak on jest jego jawnym przeciwnikiem.

Z czyjej spermy? Swojej? Czyli się masturbował. Niegrzeczny Allah. Jak z innej, to sugeruje, że człowiek jednak pochodzi od zwierząt skoro pierwszy powstał ze spermy, a ludzi jeszcze nie było…

16:5   On stworzył dla was zwierzęta, które dostarczają wam ciepła i innych korzyści; i z nich wy się żywicie.

Poza tymi, które żywią się nami...ale to detal..

16:6   Widzicie w nich piękno, kiedy przypędzacie je wieczorem na spoczynek, i kiedy je wypędzacie rano na pastwisko.

Obsrane owce i wielbłądy są doprawdy piękne…aż się podjarałem od tej estetycznej ekstazy.

16:7   One przenoszą wasze ciężary do krainy, do której zdołalibyście dotrzeć jedynie z wielkim trudem. Zaprawdę, wasz Pan jest dobrotliwy, litościwy!

Bo to nie człowiek wymyślił, że zwierzęta mogą za niego nosić ciężary. Nie! To Allah wymyślił i po to dął zwierzęta..ech…

16:8   On stworzył konie, muły i osły, abyście ich dosiadali, a także dla ozdoby. I On stwarza to, czego wy nie znacie.

Przecież ozdoby są zakazane?  Brak spójności tej mitologii. Totalny.

16:9   Bogu przypada wskazywanie drogi, ale niektórzy odstępują od niej. Gdyby On zechciał, to was wszystkich poprowadziłby drogą prostą.

Ale nie chce, dlatego większość z nas, według muzułmanów skończy w piekle na wiecznej torturze. Tylko dlatego, ze ich Bóg nie chce, żebyśmy skończyli inaczej. Logiczne!

16:10  On jest Tym, który zesłał z nieba wodę: ona wam służy do picia; dzięki niej rosną krzewy, które stanowią paszę.
16:11  Przez nią Bóg sprawia, iż rosną dla was zasiewy, drzewa oliwne, palmy i winna latorośl oraz wszelkiego rodzaju owoce. Zaprawdę, w tym jest znak dla ludzi, którzy się zastanawiają!

Dla ludzi, którzy się zastanawiają widoczne jest to, że woda nie pochodzi z nieba, tylko z ziemi…ale „zastanawianie się” jest zasłoną dymną i nie znaczy „myślenie”.

16:12  On podporządkował dla was: noc i dzień, słońce i księżyc; i gwiazdy są podporządkowane Jego rozkazowi. Zaprawdę, w tym są znaki dla ludzi, którzy są rozumni!

Co podporządkował? To człowiek jest podporządkowany cyklom dziennym, nie odwrotnie! Komuś się posrało w głowie…

16:13  I to, co rozsiał dla was po ziemi, w rozmaitych kolorach; zaprawdę, w tym. jest znak dla ludzi, którzy sobie przypominają!
16:14  To On podporządkował morze, abyście jedli z niego świeże mięso i abyście wydobywali z niego ozdoby, które nosicie. I widzisz okręty prujące fale, abyście mogli poszukiwać Jego dobroci. Być może, będziecie wdzięczni!

Znowu ozdoby. Kilka sur temu ich zakazywał, teraz mówi, że są dla nas…co za niezdecydowany idiota.

16:15  I rzucił na ziemię solidnie stojące - ażeby ona nie kołysała się z wami - i rzeki, i drogi; - być może, pójdziecie drogą prostą! –

Co?! Ziemia ma się kołysać? Jakim cudem? Przecież nie jest…aaaa…według islamu ziemia JEST płaska…zapomniałem.

16:16  I znaki rozpoznawcze, a według gwiazd oni znajdują drogę.

To też ludzie wymyślili i nie ma to żadnego związku z bogami!

16:17  Czy ten, kto stwarza, jest taki jak ten, kto nie stwarza? Czy wy się nie opamiętacie?

Każdy człowiek stwarza coś, a mimo to nie wywyższamy jednych nad drugich…no przynajmniej nie powinniśmy.

16:18  A jeślibyście chcieli zliczyć dobrodziejstwa Boga, to zliczyć ich nie zdołacie. Zaprawdę, Bóg. jest przebaczający, litościwy!

No tak, lepiej powiedzieć, że są niezliczone niż rzeczywiście je wymienić. Ale faktem jest, że zero ciężko policzyć.

16:19  Bóg zna to, co utrzymujecie w tajemnicy, i to, co głosicie jawnie.
16:20  A ci, których oni wzywają poza Bogiem, nie stwarzają niczego, albowiem sami zostali stworzeni.
16:21  Oni są martwi, nie żyjący, nie wiedzą, kiedy zostaną wskrzeszeni.

Kto jest martwy? Ci co nie wierzą w waszego Boga? Co za bzdura!

16:22  Wasz Bóg - to Bóg Jedyny! A ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, to sercem swoim zaprzeczają; oni są pełni dumy.

Już to słyszałem. „My znamy odpowiedź na wszystkie pytania i doznamy nagrody, a wy, wątpiący i mający pytania – to wy jesteście dumni”. Brzmi znajomo?

16:23  Nie ma żadnej wątpliwości, iż Bóg wie, co wy ukrywacie i co głosicie jawnie. Zaprawdę, On nie kocha ludzi pychą nadętych!

To powinien wszystkich dumnych muzułmanów ukarać!

16:24  A kiedy im mówią: "Co zesłał wasz Pan?" - oni mówią: To baśnie dawnych przodków."
16:25  Niech oni więc niosą swoje ciężary w całości w Dniu Zmartwychwstania, i część ciężarów tych ludzi, których oni sprowadzili z drogi bezwiednie. Jakże złe jest to, co oni poniosą!

Zaraz? Kara jest zła? Powoli przestaje cokolwiek kumać z tego tekstu…

16:26  Knuli już podstępy ci, którzy byli przed nimi, lecz Bóg zniszczył ich budowlę od podstaw. I zawalił się nad nimi dach; przyszła na nich kara, skąd nawet jej nie przeczuwali.

A jak się dach zawala na wiernych to kto to robi? Szatan? Bo metody maja takie same tylko cele są inne. Czyli szatan ma taką samą moc jak Bóg. Jak ich odróżnić?

16:27  Potem - w Dniu Zmartwychwstania - Bóg okryje ich hańbą i powie: "Gdzież są Moi współtowarzysze, o których spieraliście się?" Powiedzą ci, którzy otrzymali wiedzę: "Zaprawdę, hańba i zło niech spadnie dziś na tych, którzy nie uwierzyli!"
16:28  - tych, których wezwą aniołowie, niesprawiedliwych dla samych siebie; oni wtedy upokorzą się całkowicie: "My nie uczyniliśmy nic złego!" Ależ przeciwnie! Zaprawdę, Bóg wie doskonale, co wy czyniliście!

Co czyniliśmy? Bo nadal nie dostałem żadnych konkretnych zarzutów. To trochę tak jakby sędzia mówił – wiem co zrobiłeś i masz karę. Ja wiec pytam – co? A sędzia – ja wiem! Na tej podstawie nikogo się nie skazuje!

16:29  "Wejdźcie więc do bram Gehenny, będziecie tam przebywać na wieki!" A jakże to złe miejsce schronienia dla ludzi pyszniących się!
16:30  A tym, którzy się boją Boga, powiedzą: "Co to zesłał wasz Pan?" - oni powiedzą: Dobro!" Tych, którzy czynią dobro na tym świecie, czeka dobro! A siedziba życia ostatecznego jest lepsza. Jakże przyjemna jest siedziba bogobojnych!

Nagrodą za życie w strachu jest raj. Przynajmniej to jest jasne!

16:31  - Ogrody Edenu, do których oni wejdą, gdzie w dole płyną strumyki. Będzie tam dla nich wszystko, co zechcą. W ten sposób wynagradza Bóg bogobojnych!
16:32  - tych, których wezwą aniołowie, kiedy oni byli dobrymi, i którym powiedzą: "Pokój wam! Wejdźcie do Ogrodu za to, co czyniliście!"
16:33  Czy oni oczekują tylko tego, żeby przyszli do nich aniołowie lub żeby przyszedł rozkaz od twego Pana? Tak czynili ci, którzy byli przed nimi. Bóg nie wyrządził im niesprawiedliwości, lecz oni sami sobie wyrządzili niesprawiedliwość.

Ale przecież kilka wersów wcześniej sam napisałeś, ze to wola Boga, wiec nie prawdą jest, że to ludzie na siebie to sprowadzili. Sprowadziła to wola Allaha lub jego bierność.

16:34  I dosięgły ich nieszczęścia pochodzące od tego, co oni uczynili. Objęło ich to, z czego oni się wyśmiewali.
16:35  I będą mówili ci, którzy Jemu dodawali współtowarzyszy: "Jeśliby zechciał Bóg, nie czcilibyśmy niczego, poza Nim - ani my, ani nasi ojcowie - i nie uważalibyśmy niczego za zakazane, poza Nim. Tak czynili ci, którzy byli przed nimi. Czy posłańcom przypada coś innego niż obwieszczanie jasne?
16:36  Posłaliśmy do każdego narodu posłańca: "Czcijcie Boga i unikajcie bałwochwalstwa!" Wśród nich byli tacy, których Bóg poprowadził drogą prostą; i byli tacy, którzy słusznie popadli w obłęd. Wędrujcie po ziemi i popatrzcie, jaki był ostateczny koniec tych, którzy zadawali kłam!

Spoko, tylko przyjdźcie z dowodami, wtedy wszyscy się nawrócą. Nie oczekujemy kolejnych deklaracji, obietnic bez pokrycia i straszenia dzieci. DOWODY!

16:37  I choćbyś nawet bardzo pragnął poprowadzić ich drogą prostą, to, zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą tych, których z drogi sprowadza; oni nie znajdą żadnych pomocników.

I znowu się mieszasz w zeznaniach – to w końcu Bóg prowadzi ludzi, sami się prowadzą…odrobina spójności!

16:38  Oni przysięgali na Boga najuroczystszymi przysięgami: "Bóg nie wskrzesza tego, kto umarł!" Przeciwnie! Obietnica Jego musi się ziścić - lecz większość ludzi nie wie! –

Dowody, dowody, dowody…niczego więcej nie oczekujemy. Jedno zombie. Jedno! I jasne przesłanki, że to Bóg zrobił. Nie wirus, nie pasożyt czy technologia.

16:39  Aby wyjaśnić im to, w czym oni się różnią, i aby wiedzieli ci, którzy nie uwierzyli, że byli kłamcami.

Czyli jak nie wierzysz w Boga, to jesteś kłamcą? Od kiedy powiedzenie „nie wiem”, „nie wierzę” – to kłamstwa?

16:40  Jeśli chcemy jakiejkolwiek rzeczy, to wystarczy jedno Nasze słowo: "Bądź!" i ona się staje.
16:41  A tym, którzy wywędrowali dla sprawy Boga, po doznaniu niesprawiedliwości, My przygotujemy z pewnością na tym świecie piękne pomieszczenie, lecz nagroda życia ostatecznego na pewno będzie większa - o, gdyby oni wiedzieli! –

Mówisz o tym, wiec jakaś tam wiedza jest. Tylko nie poparta żadnymi faktycznymi dowodami, wiec nie oczekuj, że ktoś od Ciebie kupi latający samochód…

16:42  Tym, którzy byli cierpliwi, tym, którzy zaufali swojemu Panu.
16:43  My i przed tobą posyłaliśmy tylko ludzi, którym daliśmy objawienie - jeśli o tym nie wiecie, zapytajcie ludzi napomnienia
16:44  Z jasnymi dowodami i Pismami. I zesłaliśmy tobie napomnienie, abyś wyjaśniał ludziom to, co zostało im zesłane. Być może, oni się zastanowią!

Znowu z tym „zastanowieniem”. To, co oferujesz to rozwiązania nie zagadki, więc nie kłam, że chodzi Ci o rozumowe objęcie tematu. OK.

16:45  Czyż ci, którzy knują złe czyny, są pewni, że Bóg nie sprawi, iż pochłonie ich ziemia, albo że nie przyjdzie do nich kara, skąd nawet jej nie przeczuwają?
16:46  Albo że On nie pochwyci ich w pełnym ich działaniu; i oni nie będą zdolni temu przeszkodzić?
16:47  Albo że On ich nie pochwyci w stanie przerażenia? Lecz, zaprawdę, wasz Pan jest dobrotliwy, litościwy!

Dobro i litość objawia się przez to, że po śmierci będzie im ciepło, bardzo ciepło i bardzo długo to będzie trwało…

16:48  Czy oni nie widzieli, w swojej pokorze, że każda rzecz, którą stworzył Bóg, rozpościera swój cień na prawo i na lewo, wybijając Bogu pokłony?
16:49  Bogu wybija pokłony to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi: wszelkie zwierzę, a także aniołowie, którzy nie wbijają się w pychę.
16:50  Oni obawiają się swojego Pana, będącego nad nimi, i czynią to, co im jest nakazane.

Propaganda strachu…nic więcej.

16:51  Powiedział Bóg: "Nie bierzcie sobie dwóch bogów! Przecież jest tylko Jeden Bóg! Oto Ja! Czcijcie Mnie!"

Skoro tak krzyczy, to boi się konkurencji. Czyli przyznaje, ze ona jest i ma się czego bać. Jeśli taki Bóg byłby prawdziwie jedynym Bogiem, to nie musiałby się tak wściekać…poza tym, w ogóle emocje byłyby mu obce, bo to powinno wynikać z jego natury.

16:52  Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. Jego religia jest na zawsze. Czy będziecie okazywać bogobojność względem kogoś innego aniżeli Boga?

Nie. Ani wobec Boga, ani wobec czegokolwiek innego. I co mi zrobisz?

16:53  Jakiekolwiek macie dobrodziejstwa, one pochodzą od Boga. A kiedy dotknie was nieszczęście, to wy do Niego kierujecie wasze błagania.

Czyli całe szczęście to Bóg. A nieszczęście to człowiek. Ja mówię – bzdura! Zarówno szczęście jak i nieszczęście to wynik działania człowieka. Nie dajcie sobie wmówić niczego innego, bo wtedy wbijacie się w nieustanną pętlę winy. Wina i strach – narzędzia islamu!

16:54  Kiedy zaś nieszczęście oddali się od was, to niektórzy dodają współtowarzyszy swojemu Panu,
16:55  Ażeby nie być wdzięcznym za to, co im daliśmy. Używajcie więc, a niebawem się dowiecie!

Czego? Ja czekam na tę wiedzę od pieprzonych siedemdziesięciu sur…i nic!

16:56  Oni udzielają części z tego, w co ich zaopatrzyliśmy, temu, czego oni nie znają. Na Boga! Wy zostaniecie zapytani o to, co wymyśliliście!
16:57  Oni przypisują Bogu córki - niech Mu będzie chwała! - a oni mają to, czego pragną.
16:58  A kiedy zwiastują któremuś z nich córkę, to jego oblicze się zasępia i jest udręczony.

Kto? Bóg? To on ma oblicze? Więc jest człowiekiem bardziej niż jakimś nadnaturalnym bytem…coś ktoś pokiełbasił po drodze…

16:59  On ukrywa się przed ludźmi z powodu tego nieszczęścia, które mu obwieszczono: czy on ma je zachować, mimo poniżenia, czy też pogrzebać je w prochu. Jakże źle oni rozumują!
16:60  Ci, którzy nie wierzą w życie ostateczne, są przykładem zła; natomiast Bóg jest przykładem tego, co najwznioślejsze. On jest Potężny, Mądry!
16:61  Jeśliby Bóg karał ludzi z powodu ich niesprawiedliwości, to nie pozostawiłby na ziemi żadnego stworzenia. Lecz On daje im zwłokę do oznaczonego czasu. A kiedy nadejdzie ich termin, to oni nie będą mogli opóźnić go ani przyśpieszyć nawet o jedną godzinę.

Ciągle i nadal proszę o datę. Bo nie dostaliśmy jej i nie wiemy…

16:62  Oni przypisują Bogu to, czego sami nienawidzą. Ich języki wypowiadają kłamstwo, kiedy mówią, że czeka ich to, co piękne. Nie ma wątpliwości, iż czeka ich ogień i że oni będą wrzuceni pierwsi.
16:63  Na Boga! My posyłaliśmy już posłańców do narodów przed tobą, lecz szatan upiększał im ich czyny. On jest dzisiaj ich opiekunem i spotka ich kara bolesna.

Ale nic nie dzieje się bez zgody Boga. Tak? Czyli Bóg powoduje, ze szatan ma władze i może to robić. Czyli Bóg jest współwinny temu.

16:64  Posłaliśmy tobie Księgę tylko dlatego, abyś im wyjaśnił to, w czym oni się różnią, i jako drogę prostą i miłosierdzie dla ludzi, którzy wierzą.
16:65  Bóg zesłał z nieba wodę i ożywił przez nią ziemię po jej śmierci. Zaprawdę, w tym jest znak dla ludzi, którzy słuchają!

Znowu te bzdury…ech…

16:66  Zaprawdę, macie pouczający przykład w waszych trzodach! My poimy was tym, co jest w ich wnętrznościach, między pokarmem strawionym a krwią - mlekiem czystym, przyjemnym dla pijących.

Mleko bierze się z wnętrzności – niezły poziom wiedzy jak na posłańca boskiego…

16:67  A z owoców palm i winnej latorośli czerpiecie dla siebie napój oszałamiający i wyśmienite pożywienie. Zaprawdę, w tym jest znak dla ludzi, którzy są rozumni!

Czyli jeszcze można łoić wińsko? Kiedy będzie zakaz?

16:68  I objawił twój Pan pszczołom: "Wybierajcie sobie wasze mieszkania w górach, w drzewach i w tym, co ludzie budują;
16:69  Następnie jedzcie ze wszystkich owoców i chodźcie pokornie drogami swego Pana!" Z wnętrzności ich wychodzi napój różnego koloru, w którym ludzie znajdują uzdrowienie. Zaprawdę, w tym jest znak dla ludzi, którzy się zastanawiają!

Bóg gada do pszczół? A pszczoły, co na to?

16:70  Bóg stworzył was, potem was wezwie. Wśród was bywają tacy, którzy żyją do najnędzniejszej zgrzybiałości, tak iż niczego już nie wiedzą, choć przedtem wiedzieli. Zaprawdę, Bóg jest wszechwiedzący, wszechmocny!
16:71  Bóg wywyższył jednych z was nad drugimi w rozdziale swoich dóbr. Lecz ci, którym dano więcej, nie oddadzą swoich dóbr swoim niewolnikom, tak iżby byli równi. Czyżby zaprzeczali dobroci Boga?

Czyli jak ktoś jest bogaty to z woli Boga? A jak ktoś jest biedny to też?

16:72  Bóg dał wam żony spośród was samych. A z waszych żon dał wam synów i wnuków; i zaopatrzył was w dobre rzeczy. Czyżby więc wierzyli w fałsz, a nie w dobrodziejstwo Boga?

Żony sobie sami wzięli i sami spłodzili dzieci...gdzie się wtrącasz z tymi bredniami?

16:73  Czy oni mają czcić, poza Bogiem, to, co nie może im dać żadnego zaopatrzenia, ani z niebios, ani z ziemi, i nie jest zdolne nic uczynić?
16:74  Nie dodawajcie więc Bogu Jemu podobnych! Zaprawdę, Bóg wie, a wy nie wiecie!

Bo nie powiedział nic!

16:75  Bóg przytacza jako przykład pewnego sługę - niewolnika, który nie ma nad niczym władzy, oraz tego, kogo zaopatrzyliśmy zaopatrzeniem pięknym, z którego on rozdaje skrycie i jawnie. Czy oni są jednakowi? Chwała niech będzie Bogu! Ale większość ludzi nie wie.

To są równi czy nie?

16:76  I Bóg przytacza jako przypowieść dwóch ludzi: jeden z nich jest niemy, niczego nie może i jest ciężarem dla swego pana. Gdziekolwiek on go skieruje, to ten nie przyniesie nic dobrego. Czy on jest równy swemu panu, który rozkazuje sprawiedliwie i znajduje się na drodze prostej?

Już rozumiem. Czyli nie ma równości. Są gorsi i lepsi. Są osoby będące ciężarem i „obdarzeni”. I oczywiście Ci lepsi są tacy „bo Bóg”, a Ci gorsi są sami sobie winni…nieźle…

16:77  Do Boga należy wszystko, co skryte w niebiosach i na ziemi, a rozkaz dotyczący Godziny będzie jak mgnienie oka albo jeszcze mniej. Zaprawdę, Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!
16:78  Bóg wyprowadził was z łona waszych matek. Wy nie widzieliście niczego. On dał wam słuch, wzrok i serca. Być może, będziecie wdzięczni!

Czy naprawdę konieczne jest wciskanie Allaha w każdy, naturalny proces? Czy mamy naprawdę za wszystko być wdzięczni, bać się i obwiniać? Co za słaba retoryka…

16:79  Czyż oni nie widzieli ptaków posłusznych w przestworzu nieba, których nie podtrzymuje nikt, jak tylko Bóg? Zaprawdę, w tym są znaki dla ludzi, którzy wierzą!

Bóg trzyma wszystkie ptaki na sznurkach, żeby nie spadły. Nie mogę…zaraz oszaleję…

16:80  Bóg uczynił wam w waszych namiotach mieszkanie i przygotował dla was namioty ze skór zwierzęcych, które znajdujecie lekkimi w dniu, kiedy się przenosicie, i w dniu, kiedy się zatrzymujecie na postój. A z wełny, sierści i włosia - wyposażenie i doczesny pożytek.

W ogóle nikt nie pracował nad tym, żeby namioty stały…Bóg je wyczarował z nicości. „BACH” i stały się…trzymajcie mnie…

16:81  Bóg dostarczył wam z tego, co stworzył, cienie; i przygotował dla was w górach schronienia; oraz ubrania, które was chronią przed gorącem, i ubrania, które was chronią przed wzajemną gwałtownością. Tak dopełnia On Swojego dobrodziejstwa dla was! Być może, wy się poddacie całkowicie!

Ciuszki też szyje Allah…zaraz naprawdę dostanę szału!

16:82  A jeśli oni odwrócą się plecami, to do ciebie należy tylko obwieszczenie jasne.
16:83  Oni znają dobrodziejstwo Boga, a potem zaprzeczają mu. Większość z nich to niewdzięcznicy.

Dobra, teraz to już przesada. Sami sobie zrobili domostwa, sami sobie zrobili ubrania, wychowują dzieci, dbają o trzody i pola. I przychodzi jakiś kutafon z majakami i mówi – „Nie, to wszystko zrobił Bóg”. Wiecie co powinien dostać? W najlepszym wypadku środkowy palec…chociaż ja bym mu spuścił niezły łomot…

16:84  W Dniu, kiedy My postawimy świadka z każdego narodu, nie będzie już dane pozwolenie tym, którzy nie uwierzyli; i oni nie otrzymają przebaczenia.
16:85  Kiedy zobaczą karę, ci, którzy byli niesprawiedliwi, nie otrzymają żadnej ulgi ani nie będzie im dana żadna zwłoka.

Czyli nie zobaczysz kary, dopóki nie zostanie ona wymierzona. Jak ma to zapobiegać czemukolwiek?

16:86  A kiedy ci, którzy dodawali współtowarzyszy, zobaczą ich, powiedzą: "Panie nasz! Oto ci, których my dawaliśmy Tobie za współtowarzyszy i których wzywaliśmy poza Tobą!" Wtedy oni rzucą im słowo: "Zaprawdę, jesteście kłamcami!"
16:87  I przedstawią wtedy Bogu swoje poddanie; zawiodło ich to, co oni wymyślili.

Tak jak muzułmanów zawiedzie to co wymyślił ten idiota, Mahomet…

16:88  Tym, którzy nie uwierzyli i którzy odsunęli się od drogi Boga, My będziemy zwiększać karę za karą za to, że szerzyli zgorszenie.
16:89  W Dniu, kiedy My postawimy świadka, z każdego narodu, spośród nich przeciw nim, przyprowadzimy ciebie jako świadka przeciwko tym ludziom. Zesłaliśmy tobie Księgę jako wyjaśnienie dla każdej rzeczy i drogę prostą, i miłosierdzie, i radosną wieść dla całkowicie poddanych.

Jak na razie ta księga nie wyjaśniła nic!

16:90  Zaprawdę, Bóg nakazuje: sprawiedliwość, dobroczynność i szczodrobliwość względem bliskich krewnych! On zabrania tego, co bezecne, naganne i występne. On was napomina - być może, wy się opamiętacie!

Dlaczego tylko wobec krewnych? Co to za stronniczość i klanowość?

16:91  Wypełniajcie wiernie przymierze z Bogiem, skoro je zawarliście! Nie łamcie przysiąg, skoro je złożyliście, boć przecież uczyniliście Boga waszym poręczycielem! Zaprawdę, Bóg wie, co wy czynicie!
16:92  Nie bądźcie jak ta, która rozkręciła swoje przędziwo na włókna, mocno je przedtem skręciwszy. Nie posługujcie się waszymi przysięgami dla wzajemnego oszukiwania się, uważając, iż jeden naród jest większy od drugiego. Bóg was w ten sposób tylko doświadcza. On wam ukaże jasno w Dniu Zmartwychwstania to, w czym się różniliście!

Niech pokaże to teraz, może  naprawimy to co on spieprzył? Chociaż obędzie się, na szczęście sami to dostrzegamy i trochę próbujemy poprawiać…nie zawsze i nie wszędzie, ale się staramy…oczywiście poza islamistami, którzy zatrzymali się w rozwoju przez tę książkę…

16:93  Gdyby zechciał Bóg, to uczyniłby was jednym narodem. Lecz On sprowadza z drogi, kogo chce, i prowadzi drogą prostą, kogo chce. Wy z pewnością zostaniecie zapytani o to, co czyniliście.

Czyli znowu – wszystko wina Allaha! I nie ma w tym żadnej winy nikogo z ludzi!

16:94  Nie używajcie między sobą waszych przysiąg jako podstępu, aby nie pośliznęła się wam noga, solidnie przedtem stojąca. Wy zakosztujecie zła za to, iż odsunęliście się od drogi Boga, i kara wasza będzie ogromna.
16:95  I nie przehandlujcie za niską cenę przymierza z Bogiem! To, co się znajduje u Boga, jest dla was lepsze, gdybyście tylko wiedzieli!
16:96  To, co wy posiadacie, wyczerpuje się; a to, co jest u Boga, jest trwałe. My z pewnością zapłacimy tym, którzy byli cierpliwi, nagrodą piękniejszą aniżeli to, co oni czynili.

Ale po śmierci dopiero. Tymczasem dawajcie kasiorę za życia nam, bo Wam i tak nie będzie potrzebna!

16:97  Tego, kto spełni dobre dzieło - czy to mężczyzna, czy kobieta - i jest wierzącym, My ożywimy życiem wspaniałym, i takim wypłacimy ich wynagrodzenie czymś piękniejszym niż to, co czynili.

I wyszło szydło z worka. Jak nie wierzysz – hak Ci w plecy. Możesz robić co chcesz i tak spotka Cię kara. Problem polega na tym, że taki standard ustanawiają religie, nie sami niewierzący.

16:98  Kiedy recytujesz Koran, to szukaj ucieczki u Boga przed szatanem przeklętym!
16:99  Nie ma on bowiem żadnej władzy nad tymi, którzy uwierzyli i którzy ufają swojemu Panu.
16:100 Jego władza jest tylko nad tymi, którzy biorą sobie jego za opiekuna i którzy przez niego są bałwochwalcami.
16:101 A kiedy My zmieniamy jeden znak na inny - a Bóg wie najlepiej, co zsyła - to oni mówią: "Ty jesteś tylko oszustem!" Lecz większość z nich nie wie.

Czy ktokolwiek wie? Bo ja odnoszę wrażenie, że Mahomet sam się zapętla w sowich pseudo poetyckich i pseudo teologicznych rozważaniach. I wtedy wstawia – tego nie wie nikt. Cos jak judeo-chrześcijańskie – „niezbadane są wyroki boskie”.

16:102 Powiedz: "Zesłał go święty Duch od twego Pana, z całą prawdą, aby utwierdzić tych, którzy uwierzyli, i jako drogę prostą i radosną wieść dla muzułmanów."
16:103 My wiemy, że oni mówią: "Jego uczy tylko zwykły człowiek." Język tego, na którego oni wskazują, jest obcy, a ten - to język arabski, jasny!

Dla kogo? Bo chyba nie dla wszystkich! I nie zesłał go żaden duch!

16:104 Zaprawdę, tych, którzy nie wierzą w znaki Boga, Bóg nie poprowadzi drogą prostą i spotka ich kara bolesna!
16:105 Jedynie kłamstwo wymyślają ci, którzy nie wierzą w znaki Boga; tacy są kłamcami!

Znowu – jak nie wierzysz na słowo to kłamiesz! Mamy odmienne definicje kłamstwa...chyba…

16:106 Ten, kto nie wierzy w Boga, choć przedtem w Niego wierzył - z wyjątkiem tego, kto został zmuszony, lecz serce jego jest spokojne w wierze - ten, kto otworzył swą pierś na niewiarę - nad nimi wszystkimi będzie gniew Boga i spotka ich kara ogromna!

Najpewniej śmierć ze strony wiernych…a mówi Mahomet – nie przyspieszaj kary! Ale pewnie to się zmieni…

16:107 Tak się stanie dlatego, że oni kochali życie tego świata bardziej aniżeli życie ostateczne, i dlatego, iż Bóg nie prowadzi drogą prostą ludzi niewierzących.

Dlatego, że życie tego świata istnieje! Reszta to domysły i fantazje!

16:108 To są ci, którym Bóg nałożył pieczęć na serca, słuch i spojrzenie. Tacy są niedbali.
16:109 Nie ma wątpliwości, iż w życiu ostatecznym oni są stratni.

Ale ile zyskujemy w jedynym życiu, które jest pewne i prawdziwe…

16:110 Zaprawdę, twój Pan będzie z pewnością przebaczający i litościwy dla tych, którzy razem wywędrowali, po tym jak zostali doświadczeni, a następnie prowadzili walkę i byli cierpliwi.
16:111 W Dniu, kiedy przyjdzie każda dusza, przytaczając dowody dla własnej obrony, każdej duszy zostanie w pełni zapłacone za to, co ona uczyniła, i nikt nie dozna niesprawiedliwości.

No chyba, że byli niewierni. Wtedy nie mamy o czym gadać…

16:112 I Bóg przytacza jako podobieństwo pewne miasto bezpieczne i spokojne. Otrzymywało ono obfite zaopatrzenie ze wszystkich stron, lecz nie uznawało dobrodziejstw Boga. Dał mu więc Bóg zakosztować szaty głodu i strachu za to, co uczynili.
16:113 I przyszedł do nich posłaniec spośród nich, lecz oni uznali go za kłamcę. Przeto dosięgła ich kara, wówczas gdy byli niesprawiedliwi.

Jakie to miasto? Co to za przykład bez konkretów? Kolejny wymysł, czy odwołanie do innych mitów?

16:114 Jedzcie więc z tego, czym obdarzył was Bóg, to, co jest dozwolone, dobre, i dziękujcie za dobrodziejstwa Boga, jeśli Go czcicie!
16:115 On wam zakazał tylko: padliny, krwi i mięsa wieprzowego oraz tego, co zostało złożone w ofierze czemuś innemu niż Bogu. Ale jeśli ktoś został zmuszony, nie będąc przestępcą ani buntownikiem - to przecież Bóg jest przebaczający, litościwy!

No i znowu mamy to, czego kretyni nie doczytują! Zmuszenie muzułmanina do jedzenia wieprzowiny nie jest grzechem dla niego! Wbijcie sobie to do głów!

16:116 Nie mówcie więc według tego, co opisują kłamliwie wasze języki: "To jest dozwolone, to jest zakazane!" - w tym celu, aby wymyślić przeciwko Bogu kłamstwo. Nie będą szczęśliwi ci, którzy wymyślają przeciw Bogu kłamstwo!
16:117 Używanie będzie niewielkie, a kara bolesna!
16:118 Zakazaliśmy już wyznawcom judaizmu tego, co tobie opowiedzieliśmy.
16:119 Jednak twój Pan jest przebaczający, litościwy dla tych, którzy czynili zło nieświadomie, a potem się nawrócili i poprawili.

Czyli konwersja jest wskazana i oczyszcza z przeszłych grzechów? Wygodne, wygodne…

16:120 Zaprawdę, Abraham był przewodnikiem narodu, wiernym Bogu hanifem; i nie był on z liczby bałwochwalców!

Jak to nie! Przecież wierzył w innego Boga! Nie kręć chłopie. Bóg Żydów nie jest tym samym Bogiem co Allah!

16:121 Był on wdzięczny za Jego dobrodziejstwa; On wybrał go i poprowadził ku drodze prostej
16:122 Daliśmy mu dobro na tym świecie i z pewnością będzie on w życiu ostatecznym wśród sprawiedliwych!
16:123 Następnie objawiliśmy tobie: "Postępuj za religią Abrahama jak hanif; on nie był z liczby bałwochwalców."
16:124 Sabat został narzucony tylko tym, którzy się sprzeczali w tym przedmiocie. Zaprawdę, twój Pan rozsądzi między nimi, w Dniu Zmartwychwstania, sprawę, w której oni się różnili.

Ooo, teraz kwestionuje szabat. Nieźle…

16:125 Wzywaj ku drodze twego Pana z mądrością i pięknym napomnieniem! Rozmawiaj z nimi w najlepszy sposób! Zaprawdę, twój Pan zna najlepiej tych, którzy zeszli z Jego drogi; i On zna najlepiej tych, którzy idą drogą prostą!

Czyli nie dla agresywnego ewangelizowania. To się zmieni…szybko raczej…

16:126 Jeśli karzecie, to karzcie tak, jakbyście sami byli karani. Lecz jeśli jesteście cierpliwi, bądźcie nimi, bo to jest lepsze!
16:127 Bądź cierpliwy! Twoja cierpliwość jest tylko przez Boga. Nie smuć się z ich powodu! Nie pozostawaj w udręce dlatego, że oni knują podstęp!
16:128 Zaprawdę, Bóg jest z tymi, którzy są bogobojni, z tymi, którzy czynią dobro!


Nie mogę dłużej, nie dam rady…muszę totalnie się odwirować…narta!