czwartek, 21 listopada 2013

Zawrzał kociołek

W głowach i pod sutannami dawców prawdy absolutnej zaczyna wrzeć.

Dziś sąd ma rozpatrzyć apelację posłów Twojego Ruchu odnośnie usunięcia krzyża z sali plenarnej Sejmu RP. W pierwszej instancji pozew został oddalony. Oby teraz sąd wykazał się większą niezależnością światopoglądową i zgodnością z Konstytucją RP.

Nowa Minister Edukacji zapowiedziała że nie da zgody na religie na maturze i że koniecznością jest edukacja seksualna w szkołach. nie katolickie przygotowanie do życia w rodzinie, ale edukacyjna odpowiedź na to, co dziś dzieciaki same w internetach znajdują.

Na Pomorzu sąd orzekł, że Archidiecezja Gdańska musi zwrócić 6,7 miliona złotych urzędowi podatkowemu w związku z aferą Stella Martis. To nie koniec sprawy, bo całość szkód wycenia się na 67 milionów.

Naukowcy na świecie zastanawiają się czy nie wpisać fundamentalizmu religijnego na listę zaburzeń psychicznych. Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują podobne zależności w zapadaniu na choroby psychiczne oraz radykalizacja religijną. Ponadto u osób wierzących uaktywniają się te same partie mózgu co podczas osób chorych na schizofrenię. Czyli całkiem możliwe, ze jeśli okażesz się betonem religijnym to kaftanik, szpital psychiatryczny i terapia...nad nią też naukowcy pracują.

Postępująca degrengolada i patologia w kościele katolickim może prowadzić w dwie strony.
Albo doprowadzi do przebudzenia się społeczeństwa, albo do wirusowego zakażenia innych dziedzin życia.

Oby doprowadziło do przebudzenia, bo z mojego punktu widzenia to jedyne co może nas uratować. Możecie mówić, że wiara jest ważna i ja Wam na to odpowiem - religia nie jest Wam do wiary potrzebna!