niedziela, 20 października 2013

Antyklerykalna nagonka ze strzelbą. WTF!!!

Zatem zaczęło się! Ateiści i lewicowcy zaczynają atakować niewinnych księży i w konsekwencji doprowadzi to do palenia kościołów i publicznych linczów bogu ducha winnych kleryków i proboszczów.

Takie przesłanie niesie artykuł z portalu wpolityce.pl : Uzbrojony mężczyzna wtargnął na plebanię i chciał strzelać do księdza! Oto skutki antyklerykalnej nagonki! Jaki będzie kolejny krok?

Podobno jakiś bandzior o wyglądzie kryminalisty chciał zastrzelić biednego wikariusza i temu wszystkiemu są winne media z ich nagonką.

Coś mi tutaj nie gra.

Bandzior przychodzi na plebanię, pyta księdza o to, czy proboszcz jest obecny. Gdy się dowiedział, że wikariusz jest sam, to wtargnął do środka. Chciał wciągnąć księdza, ale ten bohatersko się wyrwał i uniknął niechybnej śmierci z rąk bezbożnego przestępcy.

Z relacji wynika, że bandyta nie określił swojej orientacji politycznej, ani nie wygłaszał antyreligijnych tez. To na pewno ksiądz by zapamiętał. Ten koleś po prostu chciał się włamać i okraść plebanię.

Gdzie tutaj antyklerykalizm. Pytam się!

W Pszasnyszu są 3 parafie rzymskokatolickie na ponad 17 tysięcy mieszkańców. Czyli na jedną parafię wychodzi prawie 8000 wiernych. Według statystyk, stopa bezrobocia wynosi 17,2%. Czyli biorąc z okładem liczbę ludzi aktywnych zawodowo, wychodzi, że w każdej parafii jest ponad 500 osób niezatrudnionych. Bezrobotnych, bez kasy i sfrustrowanych - bo do tego prowadzi bezrobocie. Dodam tylko, że sam Pszasnysz to zaledwie 25 km kwadratowych powierzchni, a 47% mieszkańców powiatu ma wykształcenie podstawowe lub niższe. Mamy tam jeden supermarket, 5 dyskontów i dwa zakłady produkcyjne (Kross SA i ABB Sp. z o.o. - dawne ZWAR).

Jeśli zatem jesteś zdesperowanym bezrobotnym i musisz zdobyć pieniądze na życie, to gdzie uderzysz? Zakłady produkcyjne czy markety mają ochronę. Małych sklepikarzy nie okradniesz, bo nie ma z czego. Oddziały banków są też dobrze chronione. Więc kalkulujesz. Kościoły zapewne przynajmniej raz w tygodniu się zapełniają. Każdy w kościele daje przynajmniej złotówkę na tacę, więc jest szansa na to, że klechy mają kasę. Nie mają ochrony! Ryzyko minimalne, przecież podstawową zasadą kościoła jest wybaczenie...najwyżej się ksiądz obrazi...

Proboszcz zapewne zapierdala dobrym samochodem. Plebania to nie dwa pokoje z kuchnią, z resztą w relacji wikariusz musiał zejść na dół. Zobaczcie jak wygląda ten kościół:


Budynek w tyle to zapewne plebania. Ładny nie?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy miały miejsce trzy zmiany na pozycji wikariusza. Co jest swoją drogą bardzo ciekawe...

Chciałbym tylko, żebyście dobrze mnie zrozumieli. Nie bronię tego, że ktokolwiek chce okradać kogokolwiek. Chce jedynie, żeby zamiast głupiej polityki rozsądek przeważył.

Dlaczego zwykły bandycki czyn jest przypisywany postawom antyklerykalnym, za które sam kościół odpowiada? Co ma wspólnego zwykła próba rabunku z jakąkolwiek nagonką medialną, związaną z pedofilią w kościele?

W najbliższym czasie wszystko, co będzie chociaż pośrednio dotyczyło kościoła, będzie przez Panów pokroju Karnowskiego, Pospieszalskiego czy Terlikowskiego wykorzystywane do tego, żeby postawić kościół w roli ofiary.

Mam tylko nadzieję, że naród nie jest aż tak ociężały umysłowo i nie da się złapać na tę retorykę fałszu i przekłamań.

Z radością oczekuję na kolejne rewelacje z mediów wspierających pedofilską mafię...będzie o czym pisać.

Żródła:
http://wpolityce.pl/wydarzenia/65128-uzbrojony-mezczyzna-wtargnal-na-plebanie-i-strzelal-do-ksiedza-oto-skutki-antyklerykalnej-nagonki-jaki-bedzie-kolejny-krok
http://obserwatorium.mazowsze.pl/upload/user/analiza_danych_zastanych_region_ostro%C5%82%C4%99cki.pdf
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przasnysz
http://www.chrzbawprzasnysz.plock.opoka.org.pl/zycie_parafialne.html