sobota, 21 grudnia 2013

Mały Wkurw No.6

Uroczyście otwieram kolejny Mały Wkurw, po krótkiej przerwie. Myślę sobie, że nigdy nie zabraknie tematów, bo ludzie są po prostu głupi i to mnie, globalnie doprowadza do pasji.

Jedziemy!

18. Szefie, daj szluga

Pierwsza sprawa: fajki kosztują sporo. Przeciętnie za 20 szlugów płacimy 12-13 złotych, czyli 60-65 groszy za sztukę. Tyle ile kosztują trzy bułki.
Druga sprawa: ja pracuje, żeby mieć pieniądze, miedzy innymi na papierosy.
Zatem gdy podchodzi do mnie zasrany żul i błagalnym tonem żebrze o fajka, zawsze mówię NIE!
Wiem, że żaden menel nie przeczyta tego wpisu,a le i tak to z siebie wyrzucę.

Jesteś jebanym pasożytem na tkance społecznej. Nie masz fajków to nie jarasz. Nie stać Cię na paczkę szlugów, to zapierdalaj do paśnika. Paśnik to taki niewielki zbiornik na przystankach i przy przejściach dla pieszych. W paśniku znajduje się mały zbiornik, gdzie ludzie, którzy płacą za papierosy, wrzucają częściowo wypalone papierosy, bo uważają, że już nie mają ochoty na nie, lub właśnie przyjechał autobus/tramwaj. Stamtąd jaraj do woli. Nawet zrobię Ci miejsce i będę Cię chronił podczas ekstrakcji tytoniu. Ale nigdy nie podchodź do ludzi o fajki, bo czasy gdy paczka kosztowała 3 złote się skończyły...ja wiem, że Ty zyjesz nadal w tamtych czasach. Ktoś musi Cię obudzić.

19. Jestem stara, dlaczego mnie nie szanujesz

Te osobniki mnie wkurwiają tak organicznie, że czasem mam ochotę podejść i jebnąć. Gdyby nie to, że mogłoby się to skończyć zgonem, pewnie nie raz bym to zrobił.
Autentyczna historia z wczoraj.

Wchodzi do autobusu baba, na oko 70-80 lat. Ubrana normalnie jak na swój wiek. Ciągnie za sobą dwie wypchane torby. Wbija się do autobusu i co robi? Nie ona nie będzie siadała, bo to miejsce, które jej zaproponowano jej nie pasuje. Wpycha torby komuś pod nogi, coś tam mamrocze i czeka. Bo ona chce tam właśnie usiąść. Koleś, który tam siedzi wytrzymuje dwa przystanki (twardziel), po czym wstaje i ustępuje głupiej babie miejsca. Mało tego. Nie jest zadowolona, bo obok niej siedzi ktoś kto słucha muzyki na słuchawkach (po cichu, żeby nie było - ja nic nie słyszałem) i nie zwraca uwagi na jej pierdolenie. Co robi? Wierci się jebana, kręci się i sadowi trzy przystanki, aż dziewczyna siedząca obok po prostu wstaje. No i teraz królowa jest u siebie. Co robi ten babsztyl gdy zaczyna wychodzić? Zamiast normalnie jak człowiek złapać sie poręczy, to łapie za ludzi, wiesza się na nich, wymusza pomoc.

Dlaczego to dla mnie przykład postawy starszych ludzi w tym kraju? Bo oni wszyscy uważają się jakbyśmy my, młodsze pokolenie byli im coś winni. I to jest według nich odpowiedzialność zbiorowa. Wszyscy młodzi ludzie są winni starszym szacunek.
Gówno nie szacunek.
Wiesz co to wzajemność? Jak będziesz sie do mnie zwracała z szacunkiem, to ja to odwzajemnię. Nie jestem Twoim wnukiem, który nie odwiedza Cię co tydzień, bo ma Cię w dupie. Nie jestem nawet spokrewniony z Twoimi zasranymi dziećmi, które wychowałaś i od nich rzeczywiście coś tam powinnaś otrzymać w zamian. Nic co zrobiłaś w swoim zarzyganym życiu nie wpłynęło na mój status społeczny, materialny czy rozwój mojej osobowości. Więc nie wyjeżdżaj mi z długiem wdzięczności między pokoleniami bo to absurd. Nie upoważnia Cię to do tego, żeby być pretensjonalną, nie kulturalną i chamską starą babą. Wal się na te swoje torby, obwisłe cyce i zapluty ryj...no dobra, trochę pojechałem...ale czuję się już lepiej...

20. Konwersacje grupowe na FB

Ludzie! ogarnijcie się. Jak szukacie przyjaciół albo kompanów do imprezowania to wrzucanie zaproszenia w formie grupowego czata na FB nie pomaga, a mnie osobiście wkurwia niesamowicie.
Nie zawsze mogę wejść i opuścić konwersację, co robię prawie automatycznie. Co się dzieje? Trzydzieści osób zaczyna pisać jakby to była wiadomość prywatna...i ja to wszystko czytam. Jest milion narzędzi na FB, które pozwalają na organizację takich akcji. Konwersacja grupowa jest najgorszą z możliwych.
Zrób wydarzenie zamknięte i zaproś tylko tych, których chcesz widzieć; jebnij post widoczny tylko dla tych ludzi; jak masz stałą grupę w towarzystwie, to zrób grupę zamknięta i tam się zapraszajcie tłumaczcie dlaczego nie możecie być.
Sam używam FB do wielu rzeczy osobistych i w części do zawodowych. Pierwszy raz gdy zrobiłem wiadomość grupową lub konwersację i zobaczyłem, że przez pierwsze 10 minut 20 - 30% ludzi opuszcza te twory, to już wiedziałem, że to chujowe narzędzie. A podobno niektórzy z używających tego, to specjaliści od social media...gratuluję...

***

Póki co to tyle...zacząłem urlop, więc pojawi się kilka  wpisów w nietypowych dla mnie porach.
Liczcie także na kolejny Wkurw niebawem, bo w poniedziałek wybieram się na świąteczne zakupy :)


Pamiętajcie, że czekam na propozycje od Was. 

Instrukcję co zrobić, żebym napisał coś na temat, który Was interesuje znajdziecie TUTAJ.