czwartek, 26 grudnia 2013

Pochwała prostoty czy strach przed rozumem

Michalik

Przeczytałem z pewna grozą, ale i zażenowaniem to co nasz ulubiony Przewodniczący KEP, abp. Michalik, pierdzielił podczas Pasterki.

Otóż według niego ostoją chrześcijaństwa jest człowiek prosty:

„przez tysiąc lat chrześcijaństwo się utrzymało na naszej ziemi, dzięki prostemu człowiekowi”

I to by było ok, bo niech sobie kościół zatrzymuje prostaczków i do nich adresuje swoje bajeczki i kłamstwa.
Natomiast gdy przeczytałem:

"Bójcie się wykształconych, a nieprostych serc, bo to jest zagrożenie."

To po prostu mnie coś trafiło. Ten bydlak, obrońca pedofili, atakuje ludzi, którzy chcą się zagłębiać w swoje emocje, szukać w nich sensu. Przy okazji atakuje wykształconych ludzi, którym po prostu wiedza i rozum nie pozwala przyjmować wszystkiego takim jakim jest.
Dla kościoła ludzie wykształceni, dociekliwi, ciekawi, ba, nawet czytający, to zagrożenie.
Nie bez powodu znajomość biblii w środowiskach agnostyków i ateistów wielokrotnie przekracza czytelnictwo w środowiskach ludzi wierzących.
Oni się po prostu boją o to, że człowiek, który zadaje pytania dojdzie do odpowiedzi zgodnych z prawdą. A prawda nie jest sprzymierzeńcem tej instytucji.

Cejrowski

Dochodzi do tego jeszcze debilny głos idioty Cejrowskiego, który chciałby, żeby kapłani wyłączeni byli spod jurysdykcji prawa państwowego.
Czyli jak odstaniesz święcenia to przestajesz być obywatelem Polski, pozostajesz jednak mieszkańcem jej terytorium niepodlegającym pod przepisy prawa. Możesz gwałcić dzieci, kraść, zabijać noworodki - i tak prokuratura ci nic nie zrobi. Ewentualnie dostaniesz karę od biskupa, jak Cię koledzy wydadzą i trafisz pod sąd działający w zgodzie z prawem kanonicznym.
To jest to czego chcą muslimy w Wielkiej Brytanii. Wyłączenia grupy spod prawa krajowego ze względu na ich przynależność religijną. Czy Cejrowski do końca wysiorbał swój mózg?

Mam dla Pana Cejrowskiego dobrą radę. Niech sobie wyjedzie i zamieszka gdzieś w dżungli amazońskiej i nie wraca. Tam proste umysły przyjmują specjalne prawa dla swoich szamanów i jak czarownik plemienia zechce zaorać Panu homofobiczną i rasistowską dupę, to władze plemienia Panu nie pomogą...

***

Spektakl idiotyzmów pochodzących ze strony kato-talibów i ich sprzymierzeńców trwa. Tymczasem nawet Fronda ogłosiła upadek wiary w dogmaty (artykuł niestety gdzieś zaginął) i badania pokazują, ze mamy w Polsce nie dziewięćdziesiąt, a może ze 30%  prawdziwych katolików. Prawdziwych, czyli praktykujących i wierzących w komplet dogmatów.

Jest jeszcze jedna rzecz, na która trzeba zwrócić uwagę.
Na świecie istnieje ponad 350 chrześcijańskich denominacji. 350!
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_denominations_by_number_of_members

Tyle jeśli chodzi o spójność i integralność chrześcijaństwa.
Wnioski wyciągnijcie sami...