sobota, 22 października 2016

Łowca Spisków #4 - Diety, soczki i detoksy


Powiecie - nie wierzę, że zaatakuje powszechnie akceptowane i używane techniki detoksykacyjne, diety oczyszczające i to co powoduje, że chudniemy! Oczywiscie, że to zrobię!

Organizm


Organizm posiada trzy organy filtrujące toksyny z organizmu: nerki, wątrobę i skórę. Podczas spożywania posiłków, wchłaniane są substancje, których organizm potrzebuje i moze wchłonąć. Cała reszta jest wydalana. Całkowite strawienie spożytego pokarmu moze trwać od 24 do 72 godzin w zależności od tego co zjedliśmy.

Nasze jelita nie są zbudowane jak nasze rury w kiblu i nic tam nie zalega. Nie ma takiej opcji, to bajki nie wsparte żadnymi badaniami naukowymi ani faktami.

Organizm nie zatruwa sam siebie przez to, że coś leży w jelitach i jest wchłaniane do krwi. To bajka.

Jesli przechodzisz na post i nie jesz niczego, czujesz się po jakimś czasie lepiej. To oznacza jedynie to, ze zasoby energetyczne z ciała są przekierowane do mózgu, aby człowiek mógł poszukać żarcia! Ale to chwilowe i potem jest tylko gorzej.

Nie ma czegoś takiego jak utrata wagi z wody w organizmie! Gdy chudniemy przy poście, spalany jest glikogen, cukier magazynowany w mięśniach. Gdy tylko zaczniemy z powrotem jeść - ten cukier znowu się odłoży w mięśniach. To naturalna spiżarnia i stąd efekt jo-jo.

Kluczem do utrzymania dobrej kondycji organizmu jest zbilansowana dieta, ćwiczenia i unikanie szkodliwych substancji (tytoń, alkohol, narkotyki). Wszystko w nadmiarze moze zabić - sól, woda, powietrze, cukier czy środki przeczyszczające.

Detox


Na rynku oferowane są setki produktów oferujących detoksykację lub zresetowanie metabolizmu. Są jednak tak samo skuteczne jak...puszczanie krwi albo pijawki.

Żaden producent nigdy nie precyzuje w jakie toksyny jest wycelowany produkt, bo wiedzą, że te suplementy, tabletki, syropki nie robią nic. Żadne badania naukowe czy nauki medycznie NIGDY nie potwierdziły i raczej się nie zajmą potwierdzaniem tych głupot.

Prawdziwy detoks może dotyczyć wyłącznie nadmiaru konkretnej toksyny w organizmie i stosuje środki i metody wycelowane pozbycie się jej z naszego ciała.

I nie kupujcie środków przeczyszczających, bo wydaje się, że jak przez trzy dni nie zrobiliście kupy to one Wam pomogą. Bzdura. Weźmiecie proszek, czopek czy syrop i zrobicie potężną kupę. Tylko, że te środki zawierają substancje, które wiążą ze sobą kupę do kupy i stąd ten efekt. Nadużywanie środków "detoksykujących" moze powodować wypłukanie elektrolitów z organizmu, odwodnienie, zniszczenie perforacji jelit czy nawet śmierć.

Diety soczkowe mogą też być szkodliwe. Po pierwsze - nie dostarczacie niezbędnych ilości kalorii do organizmu. Po wtóre - konsumujecie podwyższone ilości fruktozy, która nie jest dobrze trawiona przez nasz organizm, zwłaszcza w nadmiarze.

Jak zjecie za dużo pomidorów lub brokułów, na przykład, to wchłaniacie cyjanek, który znajduje się w tych produktach! Więc z głową i rozsądnie do wszystkiego.

Bo rynek produktów do detoksu to miliardy dolarów i masowe kłamstwo. Gwiazdy promują produkty za kasę nie dlatego, że to działa! Sprzedają za grubą kasę diety cud, zestawy soczków, pudełka z detoksykacyjnymi produktami czy plany żywieniowe. Żaden z tych produktów nigdy nie został potwierdzony przez medycynę jako korzystny dla organizmu w zakresie detoksu...bo takie coś nie istnieje!

Chcecie mieć czysty organizm i być zdrowymi - klucz jest w umiarze i aktywnym trybie życia, nie w pastylkach i soczkach.

Łowca - werdykt


Napakowałem go czopkami i syropami przeczyszczającymi i zasrał się na śmierć. Zginął od własnej broni. Ale jeśli wierzycie wędrownym sprzedawcom syropów na wszystko, co stoją na bazarze i w dziwnych buteleczkach sprzedają lek na łuszczycę i porost włosów - proszę bardzo. Tylko nie wołajcie potem lekarza, jak się daliście oszukać szarlatanom i trenerom osobistym, dlatego że pracowali dla dużych firm. I odwodnieni, z rozjebanymi bebechami, sracie krwią i cierpicie na migreny z braku pokarmu w organizmie. Sami jesteście sobie winni. Bo informacje są, ja ostrzegam, lekarze ostrzegają...ale wy macie w dupie, bo ważniejsze jest szybko i za wszelką cenę...no właśnie co? Bo chyba nie celowaliście w rozpierdolenie sobie organizmu?