niedziela, 27 listopada 2016

Biało-czerwona szmata


To jest list otwarty do środowisk narodowych, które nie rozumieją kilku ważnych rzeczy i robią straszne afery, z powodu nieznajomości prawa. 


Poniższy tekst jest odpowiedzią na post na FP Marszu Niepodległości.


Drodzy niedouczeni pseudo-patrioci


Jak zapewne Wam wiadomo, flaga Polski i jej godło są chronione specjalnymi ustawami i Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej.

Konstytucja mówi:

Art. 28:

  1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu.
  2. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony.
  3. Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej jest Mazurek Dąbrowskiego.
  4. Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej.
  5. Szczegóły dotyczące godła, barw i hymnu określa ustawa.


Rzeczona Ustawa, to "Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych". To ta ustawa precyzuje, co jest flagą i godłem, a co nią nie jest. Polecam lekturę tekstu przepisu, pozwolę sobie wyciągnąć kilka detali, które w małych mózgach narodowców i nacjonalistów się nie mieszczą.

Art.. 2:

1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.
2. Wzór godła Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 1.

Załącznik pokazuje zgodny z opisem wzór godła państwowego.

Art. 4:

1. Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.
2. Przy umieszczaniu barw Rzeczypospolitej Polskiej w układzie pionowym kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu.
3. Wzór barw Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 2.

I ten załącznik mówi:

Barwy Rzeczypospolitej Polskiej

Współrzędne trójchromatyczne barw x, y, ich składowa Y oraz dopuszczalna różnica barwy ∆ E w przestrzeni barw CIE 1976 (L* u* v*) ustalona według wzoru CIELUV przy iluminacie C i geometrii pomiarowej d/0
Barwa x; y; Y; ∆ E;
biała 0,315; 0,320; 82,0; 4,0;
czerwona 0,570; 0,305; 16,0; 8,0;

Ten znacznik ∆ E (delta E), oznacza, że od przyjętych wartości barw nie może być odstępstwa większego niż wskazany.

Ponadto:

Stosunek szerokości flagi do jej długości – wynosi 5:8

Odnośnie godła na fladze:

Stosunek wysokości godła do szerokości flagi – wynosi 2:5

Zatem, jeśli przedmiot, tkanina nie trzyma dokładnie kolorystyki i proporcji – nie jest chroniona prawem i nie może być postrzegana, jako flaga Polski.

Zatem, mam do was prośbę, drodzy narodowi kretyni. Przyjmijcie postawę patriotyczną, w pełni tego słowa znaczeniu i zacznijcie respektować polskie prawo. Nie wycierajcie sobie mord przepisami, których nie znacie. I ja rozumiem, że jako członkowie pewnych organizacji mieliście tylko napierdalać lewaków i innych ideowych przeciwników i każde obsranie biało czerwonego kawałka szmaty, może być przez Was uznane za wystarczający powód do zaczepki. Ale macie wokół siebie chyba ludzi, chociaż trochę umiejących czytać ze zrozumieniem i poproście ich, aby Wam wytłumaczyli, że nie każdy biało-czerwony kawałek gówna, to polska flaga i nie każdy orzełek to godło.

Znacznie ułatwi to życie nam wszystkim, a Wy przestaniecie robić afery koperkowe i skierujecie zasoby na rzeczywistą działalność patriotyczną. Oczywiście, jeśli to wpisuje się w Wasze programy uciszenia opozycji ideologicznej i zwykłych, trzeźwo myślących obywateli Polski.

Gorąca prośba – jeśli nie kumacie tego, co powyżej napisałem – dajcie znać. Jeśli obiecacie nie używać słownej i fizycznej agresji – z chęcią Wam to wytłumaczę na płatnych wykładach i seminariach. Chyba nie myślicie, że za darmo podzielę się pogłębioną wiedzą o tym, co jest flagą narodową i godłem państwowym, skoro Wy tego nie wiecie.

Z poważaniem,
Zatroskany Obywatel, z wyboru ateista, z nadania lewak, komuch, i degenerat.
Pracujący w Polsce, płacący podatki i martwiący się kondycją naszego kraju.