niedziela, 3 sierpnia 2014

Wola ducha świętego, czyli zapłodnienie w imię Boga

Nie wszyscy wiemy, co się dzieje w Afryce. Nie wszyscy wiemy jak zabobony i religia jest tam wykorzystywana do osiągania politycznych lub osobistych celów. Czasem jednak dochodzą do nas pewne drobne sygnały, że nie jest dobrze.

W Afryce pali się żywcem i okalecza ludzi za rzekome uprawianie czarów. Amerykańscy ewangelicy lobbują w afrykańskich państwach kary ciężkiego więzienia za związki homoseksualne (polecam film „God loves Uganda”). I mówimy tylko o wpływie chrześcijaństwa!

Pod koniec czerwca, w Nigerii został zatrzymany samozwańczy chrześcijański pastor Timothy Ngwu. Za co został zatrzymany?

„Pastor utrzymuje, że wykonuje objawioną wolę Boga, który kazał mu zapładniać każdą wskazaną przez Ducha Świętego kobietę, niezależnie czy jest zamężna czy nie. Gdy kobieta urodzi dziecko, zostaje ono wcielone razem z matka do wspólnoty na całe życie” [za Atheist Republic]

W swoim przywidzeniu zapłodnił 20 kobiet należących do jego kościoła. Sam ma pięć żon i 13 dzieci. Jednak Bóg chce więcej!

Mam na ten temat refleksję, dość poważną.

Wiecie, dlaczego takie rzeczy nie dzieją się w Polsce, w Europie? Dzięki świeckiemu prawu, które stoi ponad prawem religijnym. Dzięki temu, że nie pozwalamy by zabobony i religia kierowała naszym życiem i ustalała nam normy! Jeśli tego nie widzicie to jesteście ignorantami. Religie nie służą niczemu dobremu. Kiedyś stanowiły czynnik normujący i spajający społeczności – dziś są przeszkodą w rozwoju. To religie powodują bigoterię i ksenofobię. To religie stoją przy fundamentach najgorszych konfliktów ostatnich lat.

To religia jest wrogiem praw człowieka, równości i tolerancji. To religia jest wrogiem postępu, nauki i powszechnej, prawdziwej edukacji. Bo religia mówi – „Nie myśl, nie krytykuj, nie zadawaj pytań – wierz”.
Wystarczy rozejrzeć się dookoła, żeby zobaczyć, że tam gdzie ma kontroli świeckiego państwa człowiek jest śmieciem, narzędziem w rękach kapłanów, kacyków i kultów. Nie ma żadnych praw!

Zastanówcie się, co by było, gdyby w Polsce rządził kościół. Dla mnie jest to przerażająca wizja. Jeśli Was to nie przeraża, to chyba nie patrzycie zbyt wnikliwie…


Miłej niedzieli!