środa, 7 stycznia 2015

10 pytań do kreacjonisty

Ciężki powrót do pracy po prawie dwóch tygodniach odcięcia od świata korpo…ech…zmęczony i trochę wypluty…
Dlatego dziś nieco lżejszy temat i mam nadzieję, że przysporzy Wam trochę zabawy. Zwłaszcza kreacjonistami J
Bo dziś, posiłkując się postemAllena Cliftona, wyłuszczę dla Was 10 pytań, jakie każdy szanujący naukę człowiek powinien zadać kreacjoniście. I mówimy o literalnym, biblijnym kreacjonizmie. Nie o tych zakamuflowanych piewcach „inteligentnego projektu”, co pod płaszczykiem pseudonaukowych bzdur próbują przemycić pokrętną argumentację zamiast dowodów. Więc bez wodolejstwa, oparta na znalezionej w sieci, moja wersja 10 pytań do kreacjonistów!
  1. Czy rozumiesz różnicę pomiędzy nauką a religią; wiedzą a wiarą?
  2. Jeśli Noe żył 900 lat, to czy zdajesz sobie sprawę, że oznacza to, że był on świadkiem blisko 1/6 tego, co według Ciebie jest wiekiem Ziemi? Że jeśli Ty dożyjesz 60 lat, to oznacza, że żyłeś 1% wieku ziemi? Sto osób i koniec?
  3. Jeżeli Bóg mógł stworzyć Ziemię w 6 dni, to czy nie mógł dać po prostu Noemu Arki, zamiast kazać mu ją budować? Albo nie mógł po prostu naprawić pstryknięciem palców swojego błędu? Zamiast wszystkich topić?
  4. Jeżeli ludzie i dinozaury żyły razem na Ziemi, to, dlaczego nigdy nie znaleźliśmy ich kości w tym samym miejscu?
  5. 97% naukowców, (jeśli nie więcej) przestrzega wszystkich zasad metody naukowej i metodyki naukowej. Dokładnie 0% kreacjonistów przestrzega wszystkich zasad z Biblii. Jeżeli z całego serca wierzysz, że Biblia jest najlepszym i najpełniejszym świadectwem na temat Ziemi i jest słowem Boga, dlaczego nie przestrzegasz wszystkich zasad tam zawartych?
  6. Skoro faktem jest, że wiek Ziemi i ewolucja są w takim samym stopniu naukowo udowodnione i zaakceptowane w środowisku naukowym jak grawitacja czy fotosynteza, – dlaczego nie odrzucasz istnienia grawitacji i fotosyntezy?
  7. Czy jakikolwiek kreacjonista widział oryginał Biblii? Skąd w takim wypadku wiesz, co tam naprawdę jest napisane?
  8. Jeśli to Bóg decyduje o tym, kiedy żyjemy i kiedy umieramy, czemu pozwala ludziom przedłużać swoje życie dzięki odkryciom naukowym, medycynie?
  9. Setki lat temu ludzie wierzyli, że Ziemia jest płaska i jest centrum wszechświata, dopóki nauka nie udowodniła, że kompletnie się mylą. Nauka dziś mówi nam ile ziemia ma lat oraz uczy nas o ewolucji. Dlaczego cały czas pozostajesz na średniowiecznym poziomie ignorancji?
  10. Czy możesz dokładnie przewidzieć na podstawie „wiedzy” z Biblii jakiekolwiek wydarzenie w najbliższej przyszłości? Zrób to proszę?


Oczywiście, jeśli przez przypadek czytujesz mojego bloga i jesteś kreacjonistą, prześlij swoje odpowiedzi na reasonspawn.blog@gmail.pl.
Bardzo chętnie publicznie się do nich odniosę.
Prośba tylko jedna – nie kopiujcie tych pytań jak małpki. Pomyślcie jak byście je zadali i weźcie pod uwagę, czy będzie w stanie odnieść się do ewentualnych odpowiedzi…bo pytamy po to, żeby dyskutować, nie po to żeby trollować J