piątek, 21 października 2016

Łowca Spisków #3 - Poczet Królów Lechickich


Wpis pochodzi z kwietnia 2016, jednak dopiero teraz na niego trafiłem. I powinien się zaczynać "Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami żyli sobie królowie...". Bo jest bajeczką wyssaną z palca dość dawno temu. Zaczyna się jednak dramatycznie:


"POCZET KRÓLÓW LECHII, czyli Kościół w Polsce od 1050 lat ukrywa przed Polakami, że jesteśmy starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie…"Przejedziemy się po tym wpisie i źródłach tych bzdur.


Poczet
Podobno opiera się na rysunku z Jasnej Góry i pokazuje, ze przed Mieszkiem I było 14 władców Polski. Ale tekst sięga sowimi fantazjami dużo głębiej.
Zaczynamy od króla Sarmaty 1800 r.p.n.e! Potem jest kolejny 100 lat później... Sięgnijcie po ten bełkot sami. Ja się skupię na dziurach :)

Król Filan panował w latach 1679-1649 p.n.e. Następny w kolejce, Car, podobno w 1550 roku założył miasto Carodom czyli dzisiejszy Stradom w Krakowie. Gdzie uciekło kolejne 100 lat? Podobno jakiś żyd wyrwał jakąś kartkę...

Potem mamy 200 lat luki i autor zapewnia, że się zapełni, spokojnie, bo mają kandydatów...żadnych dokumentów, ale są chętni.

Potem mamy króla Wandala około 1272 p.n.e i skaczemy do 336 p.n.e! O tych 900 latach już nie mówią nic, przecież nie warto. Nikt się nie kapnie! 

Kolejna luka, prawie sto lat i znowu cisza, przemilczamy, bo nie ma co się zagłębiać, przeciez odsłaniamy ukrywana i tuszowana historię.

Następne sto lat zapełniamy trzema władcami, bez detali, bo nie wiadomo.

Potem już chronologia się trzyma kupy.

Słowianie normalnie rządzili w Europie! 

  • Podbili dzisiejsze tereny Finlandii.
  • Pokonali Aleksandrą Macedońskiego i zmusili jego armię do wycofania się.
  • Walczyli z wojskami Juliusza Cezara o Galię i wygrali. Cezar ofiarował swoją córkę za żonę ówczesnemu królowi. żeby tylko przypadkiem nie zaatakował Rzymu. W prezencie ślubnym "nasz" król, dał córce Cezara Serbię. Taki miał gest.
  • Wybili do nogi cztery legiony rzymskie Augusta Oktawiana.
  • Zdobyli Jutlandię (Dania).
  • Zasiedlili Europę i założyli słowiańskie królestwa we Francji i Hiszpanii.
  • Cztery razy zdobyli i splądrowali Rzym.
  • W V wieku n.e Imperium rozciągało sie od Renu po Wołgę i od Bałtyku po Morze Czarne i Adriatyk.

Zadziwiające są historie zawarte w opisach tych władców i cytowane oraz podawane "dowody". 

Źródła


Kodan około 1700 p.n.e założył dzisiejszy Gdańsk (wtedy Kodan). I dowodzi tego podobno mapa Pomponiusza Meli:

Tylko, że Mela żył w I wieku naszej ery i najwyraźniej był właścicielem wehikułu czasu o zasięgu do 2000 lat. Niezły kosior.

Podobno dowodem na starożytność tej mapy jest to, że Hel jest zbiorem wysp, a Kodan (Codanovia) to wyspa. I ten obrazek ma dowodzić też prawdziwości Kroniki Prokosza.

Kronika Prokosza to falsyfikat słynnego Przybysława Dyjamentowskiego, który masowo fałszował nie tylko kroniki, ale też rodowody i wywody genealogiczne. Sam siebie tytułował stolnikiem urzędowskim. Sama Kronika została wydana w 1825 roku, a podobno pochodziła z X wieku. Fałszerstwo wykrył Joachim Lelewel, który znalazł rękopis kroniki datowany na 1764 rok i podpisana przez Dyjamentowskiego. Ale Lelewel to przeciez mason i nie można mu wierzyć, bo jest częścią konspiracji.

Kolejnym źródłem mają być filmiki Pawła Szydłowskiego na YouTube. Sam autor - samouk i zwolennik teorii spiskowych najwyższego lotu, samozwańczy historyk, dietetyk i znachor. On sam powołuje się na te same fałszywe kroniki i jako dowodów w dyskusjach z użytkownikami serwisu używa własnych filmów. Brawo!

Nie będę zaśmiecał sobie bloga jego filmami, ale kiedyś wezmę je na tapetę u siebie na YT. :)

Konkluzja


Turbosłowianie lubią te bajki, bo wynoszą ich na piedestał w sposób, którego nie kumam. Nawet jeśli w tych historyjkach jest ziarenko prawdy - w jaki sposób dodaje to renomy dzisiejszym cebulakom? Tego nie wiem. To tak jak z Powstaniem i dumą dzisiejszych 15-latków z tego, że miało miejsce. Bzdury i pierdolety. Domniemana przeszłość ma ich wznieść na wyższy poziom? Mózgowych zombie, którzy nawet nie potrafią zweryfikować czytanych w sieci bzdur? To nie przejdzie.

Wiec nie kupujcie tych bajeczek. No chyba, że dla Was zdanie kilku historyków-amatorów ma większą wagę niż badania naukowe setek, jeśli nie tysięcy historyków na przestrzeni dziejów. NO i nie zwracacie uwagi na dziury w historyjkach i zasłanianie każdego niewygodnego faktu spiskiem masońsko-żydowskiej organizacji, równie tajnej co starej, i równie nikczemnej co nieuchwytnej.

Łowca - werdykt


Zabity, zanim się zbliżył. Jego posoka pokrywa runo leśne. Pewnie zostaną podjęte próby reanimacji przez środowiska biedy intelektualnej marzącej o wielkości nieistniejących przodków. Na poklask pożeraczy cebuli, którzy zamiast pracować nad sowim życiem, zerują na historycyzmie i myślą, ze dzięki temu są ważniejsi. A nie są, pokazują tylko jakimi kretynami są i jak dają się wodzić za nos ludziom z zaburzeniami.