czwartek, 27 października 2016

Polecam #3 - Solo Learn


Skąd?


Aplikacje znalazłem przypadkiem w Google Play Store i wkręciłem się w kodowanie i naukę języków programowania. Tak dobre są to produkty. Co więcej? Nic. Idziemy dalej.

Co?


Solo Learn oferuje w chwili obecnej dziewięć aplikacji mobilnych, z czego osiem do nauki
programowania. Są to -  HTML, Python, Java, C++, JavaScript, SQL, CSS i PHP. Dziewiąta aplikacja to program łączący wszystkie kursy i kumulujący społeczność zebraną wokół aplikacji.
Aplikacje oferują kursy programowania od podstaw w formie krótkich segmentów, składających się z lekcji, pytań kontrolnych oraz quizów. Podczas nauki mozna wszystkie podawane przykłady przećwiczyć samodzielnie, dodawać komentarze do lekcji, testów. Jest też "podwórko" do kodowania, gdzie mozna pisać kod i go testować niezależnie od kursu.

Postępy w kursie nagradzane są punktami doświadczenia i awansami na kolejne poziomy. Doświadczenie można wydawać na podpowiedzi do testów i quizów.

Pod koniec kursów dostajesz certyfikat. Jeszcze nie doszedłem do końca zadnego kursu, więc nie wiem jak one wyglądają i czy mają jakąś wartość,a le jak tlyko ogarnę to pewnie się pochwalę.

Komentarze pod lekcjami, testami czy na "podwórku" dodają drugą warstwę całości i są wartościową skarbnicą dodatkowej wiedzy o danym języku kodowania.

Obecnie z aplikacji korzysta ponad 11 milionów użytkowników, więc społeczność dość spora i aktywna.

Jak?


Wystarczy mieć smartfona lub komputer. Aplikacje są dostępne na Androida, iPhone'a i szajsowate Windows Phony. Można też uczyć się z poziomu strony internetowej. Poza tym, potrzebujesz trochę czasu i tyle. Jedynym ograniczeniem jest język angielski. Ale to chyba nie jest wielki problem...

Gorąco polecam. Ja się dobrze bawię ucząc się tych języków programowania, a dziś, nawet amatorsko pozyskane podstawy programowania mają nieocenioną wartość na rynku pracy i pomagają w poszerzaniu własnych kompetencji w wielu obszarach.

Bo fajnie jest błysnąć na spotkaniu projektowym, że się wie jak powstaje kod i jakie są jego reguły. To pomaga w wielu przypadkach. A jak wiemy - dziś wszystko jest zaprogramowane...