sobota, 15 kwietnia 2017

Jestem za, ale zdecydowanie przeciw...Na zdjęciu widać sondaż...wielu wydaje się on dziwny, błędny lub kuriozalny. Co ja widzę?

Po pierwsze - 22% za i 74% przeciw...czyli 4% wstrzymało się od głosu albo jest im to obojętne. Z tego odpowiednio 4% i 43% wyraża swoje zdanie w sposób zdecydowany... Proste..ale...

Po drugie - tak się nie prezentuje wyników sondaży! Pokazujemy najpierw rozkład główny. Jeśli badaliśmy nastroje, to albo od razu pokazujemy całą skalę (zdecydowanie za, za, wisimito, przeciw, zdecydowanie przeciw), albo pokazujemy ogól i przechodzimy do szczegółu. W tym przypadku przeprowadzono manipulację. Bo pierwszy słupek mówi o ogóle, a potem kolejny, to już procent z tego słupka wyżej, a nie z całości...a wygląda jak z całości...i to wygląda dobrze dla jednej ze stron.

To co zrobiło TVP to jawna manipulacja prezentacją wyniku. Tutaj nie ma manipulacji wynikiem, tylko błąd lub celowe, nierzeczowe i stronnicze jego zaprezentowanie.

Z drugiej strony - krytycy wykazują się wyjątkowym kretynizmem. Klepią bo można uderzyć. Bez pomyślunku i refleksji.

Tak wygląda dziś dyskurs w sieci - manipulacja kontrowana kretynizmem. I tak w kółko. I jak tutaj być normalnym? w tym zasranym kraju sie nie da. Bo jak kretyn coś powie, to idiota go zakrzyczy...tak wygląda dziś debata...na każdy temat. Bany, krzyk, hejt i pojazdy...zero merytoryki. Nie trzeba się bardzo starać, żeby być na emigracji intelektualnej, ponad tym i poza tym...to proste.